WOLSTAL

Opinia techniczna przy zakupie nieruchomości - jaki realizator?Planując zakup domu lub mieszkania, należy mieć pewność, że konstrukcja nieruchomości nie budzi zastrzeżeń oraz nie będzie przedmiotem późniejszych znacznych inwestycji. Wybierając się na oglądanie lokalu, warto zabrać ze sobą kompetentną osobę, która dokona odpowiednich pomiarów oraz sprawdzi, czy stan ścian, podłóg i sufitów nie stanowi podstawy do rezygnacji z kupna lub też nie jest powodem rozpoczęcia ewentualnych negocjacji ze sprzedającym.

Kluczowym dla każdego nabywcy dokumentem jest wykonana przez fachowca opinia techniczna. Można ją zamówić, korzystając z oferty dostępnej na stronie wolstal.com. Takie zaświadczenie jest nierzadko wymagane przez instytucje udzielające kredytów na zakup domu lub mieszkania. Zawarte w nim dane są wykorzystywane do obliczenia wysokości przyznanego świadczenia finansowego (zwłaszcza oszacowania części potrzebnej na przeprowadzenie niezbędnego remontu).

O opinię może poprosić nie tylko kupujący, ale także osoba, która zbywa nieruchomość. Dysponując takim dokumentem, może zapewnić potencjalnego nabywcę, że stan lokalu nie generuje żadnego zagrożenia, a ewentualne koszty, jakie może ponieść przyszły właściciel, dotyczą tylko poprawek związanych z adaptacją pomieszczeń według jego własnego gustu i upodobań. 

Zlecając wykonanie ekspertyzy, można znacząco przyspieszyć przeprowadzenie całej transakcji kupna - sprzedaży nieruchomości. Nie trzeba czekać, aż kupujący dokona samodzielnie weryfikacji stanu technicznego lokalu, co może z różnych przyczyn znacznie rozciągnąć się w czasie. Cenę za dokument warto potraktować jako inwestycję. Zarówno nabywca, jak i osoba sprzedająca dom lub mieszkanie może uwzględnić koszt opinii w swoich wliczeniach, negocjując z drugą stroną jego uznanie w ostatecznym ustalaniu kwoty do zapłaty. Z uwagi na fakt, że zlecenie wykonania ekspertyzy technicznej obiektu staje się powoli normą, którą respektuje wiele osób, w większości przypadków taki wydatek nie jest źródłem sporów, najczęściej jest dzielony po połowie. 


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://www.wolstal.com/
Dodano: 2022-08-07
Telefon: +48 613 071 111
Miejscowość: Poznań
Adres: Obornicka 330
Kod pocztowy: 60-689
Źródła: https://www.wolstal.com/ekspertyzy-i-opinie-techniczne/Zlokalizowane Niedaleko