TriboTec Polska Sp. z o.o.

Systemy centralnego smarowaniaZastosowanie nowoczesnych rozwiązań wymaga nieszablonowego myślenia. Motoryzacja w każdej gałęzi przemysłu sprawił, że wzrosło zapotrzebowanie na systemy centralnego smarowania. Powoli odchodzi możliwość ręcznego dbania o zakupiony sprzęt. Staje się on coraz bardziej skomplikowany.  Ponadto stare metody są dla operatorów maszyn czasochłonne oraz niekomfortowe. Zastosowanie systemów, które dostępne są w firmie TriboTec niesie za sobą szereg korzyści takich jak:

  • podniesienie komfortu pracy i skuteczna ochrona urządzenia przed awariami;
  • pełna automatyzacja procesu smarowania;
  • precyzyjne dozowanie substancji smarującej;
  • regularna częstotliwość smarowania;
  • zmniejszenie zużycia środka smarnego;
  • zminimalizowanie udziału człowieka w procesie smarowania.

Automatyzacja procesu smarowania jest niezawodna w momencie, gdy  występuje wiele punktów smarnych i w dodatku trudnodostępnych. Takie miejsca wymagają regularnego dostarczania środka smarnego. Dzięki niemu można zapobiegać niepotrzebnym zatarciom, a w dalszej kolejności awariom. Inwestycja w system w dłuższej perspektywie jest opłacalna. 

W ofercie wspomnianej firmy można wyróżnić cztery rozwiązania. Są to: systemy jednoprzewodowe, dwuprzewodowe, wieloprzewodowe, progresywne. Pierwszy z nich przeznaczony jest do smarowania małych maszyn i urządzeń, gdyż jest to tani i prosty system. Kolejne systemy są bardziej skomplikowane i można ich używać do większych maszyn, a nawet ciągów technologicznych - system progresywny.

Każdy ze wspomnianych rozwiązań technologicznych powinien być zamontowany w taki sposób, aby nie przeszkadzał podczas pracy.  Dlatego też na przykład w systemie jednoliniowym, pompa montowana jest w bocznym sektorze maszyny. Dzięki temu nie będzie ona przeszkadzała operatorowi podczas działania. Następnie, do pompy podłączony jest przewód i dozowniki w sposób szeregowy lub przy pomocy czwórników lub trójników.  Umożliwiają one rozprowadzenie środka smarującego do konkretnych miejsc. Montaż każdego systemu powinien być przemyślany. W przypadku wątpliwości warto skontaktować się na przykład z jego dostawcą.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://tribotec.pl/
Dodano: 2020-10-18
Telefon: 71 7575 600
Miejscowość: Wrocław
Adres: Grabiszyńska 281
Kod pocztowy: 53-234
Źródła: https://tribotec.plZlokalizowane Niedaleko