TRAMWAJ NA NARAMOWICE

Inwestycje komunikacyjne PoznańW przypadku dużych miast problemem staje się komunikacja. Dlatego tak ważne jest modernizowanie nie tylko infrastruktury drogowej, ale również budowanie kolejnych nitek metra czy tramwajów.

Inwestycje komunikacyjne w Poznaniu mają niedługo obejmować osiedle Naramowice, które jeszcze do niedawna było traktowane jako przedmieścia Poznania. Trzeba jednak przyznać, że wzrost liczby mieszkańców, a tym samym samochodów, powoduje, że konieczne staje się myślenie, jak można miasto odkorkować. To ważne szczególnie w godzinach porannych i popołudniowych, kiedy natężenie pojazdów jest największe. Ul.Naramowice jest zakorkowana w godzinach szczytu, co powoduje, że nawet pojazdy uprzywilejowane mają duży problem, by nią przejechać.

Doprowadza to również do kuriozalnej sytuacji, kiedy to komunikacja miejska porusza się tak samo wolno jak inne samochody. Przejazd między dwoma sąsiadującymi przystankami trwa nawet 20 minut. To z pewnością o wiele za dużo, by można było mówić o komforcie i wygodzie jazdy. Nie da się ukryć, że mieszkańcy wspomnianych okolic muszą borykać się z dość poważnymi ograniczeniami ze strony komunikacji.

To, co ma być wybawieniem dla Naramowic to nowa nitka tramwajowa. Można zauważyć, że coraz większa liczba miast inwestuje w rozbudowę nitek komunikacji miejskiej, tworzy bus pasy tak, aby miasta stały się bardziej przejezdne. Ma to szczególne znaczenie w godzinach szczytu, kiedy liczba pojazdów wyjeżdżających na drogę jest bardzo duża.

Budowa nowej trasy tramwajowej ma ułatwić dojazd do Naramowic. Dzięki temu dzielnica nie zostanie wyłączona z ruchu. Prawdą jednak jest to, że dobre efekty osiągnie się wówczas, kiedy duża grupa osób zdecyduje się, by korzystać z komunikacji miejskiej zamiast własnego samochodu.

Na stronie tramwajnaramowice.pl możesz dowiedzieć się więcej na temat projektu rozbudowy tras tramwajowych w Poznaniu. To tam można znaleźć dokładne opisy, jak ma przebiegać trasa. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to już za około rok można spodziewać się polepszenia komunikacji na Naramowicach.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: http://tramwajnaramowice.pl/
Dodano: 2018-11-14
Telefon: 61 884 20 10
Miejscowość: Poznań
Adres: Plac Wiosny Ludów 2
Kod pocztowy: 61-831
Źródła:Zlokalizowane Niedaleko