TIGER BRO

Kupię zadłużoną spółkę z oo - kiedy warto skorzystać z takiej propozycji?Przedsiębiorcy, którzy popadają w długi i nie radzą sobie z ich spłatą, w wielu przypadkach są zmuszeni do sprzedaży swojej działalności. Wówczas dobrze byłoby zgłosić się do ekspertów z firm takich jak TIGER BRO, którzy dokładnie wytłumaczą, na jakich warunkach sprzedaż taka przebiega. Na początku właściciel spółki dowie się, jakich warunków musi przestrzegać, aby procedura taka miała miejsce. Doradca wytłumaczy, czy pomimo sprzedaży może spodziewać się pism od wierzycieli. Dodatkowo będzie poinformowany, komu spółki lepiej nie sprzedawać. O ile znajdzie się ogłoszenie typu: kupię zadłużoną spółkę z oo, to należy przed ostateczną decyzją upewnić się, że firma bądź osoba, która chce to zrobić to zaufana marka. 

Zakup spółki zawsze opiera się na sprzedaży udziałów. W tym zakresie muszą zostać zachowane wszystkie wymagania formalne, jak i przepisy prawne. Dlatego podczas współpracy z profesjonalną firmą wszystko odbywa się u notariusza. Wówczas możliwe są do podpisania dwa dokumenty: akt notarialny albo poświadczenie umowy zbycia udziałów. Zwykle o tym, która forma będzie wybrana decyduje notariusz, po zapoznaniu się ze szczegółami sprawy. Tuż po zaakceptowaniu ustaleń znajdujących się w dokumencie oraz po podpisaniu go, firma przejmująca zadłużoną spółkę może zmienić zarząd i adres spółki. Zostają również złożone wnioski do Krajowego Rejestru Sądowego. 

Dla osoby, która sprzedaje spółkę jest to z pewnością trudna decyzja. Kiedy nie ma już innego rozwiązania, dobrze będzie skorzystać z tej opcji. Warto na początku upewnić się, które spośród firm oferują taką usługę oraz jakie dokładnie formy spółek są skupowane. Po upewnieniu się, że wszystkie wymagania formalne zostaną zachowane oraz że danemu podmiotowi można zaufać, można umówić się na wstępne spotkanie. Zostaną wówczas omówione wszystkie warunki oraz przedsiębiorca dowie się, na jakich zasadach będą kupione jego udziały i z czym dokładnie się to wiąże. Rzetelne informacje pomagają w podjęciu decyzji i wskazują, że jest ona słuszna. 

W chwili, gdy pojawia się etap, że nie można znaleźć dobrego rozwiązania powiązanego z prowadzoną działalnością, należy reagować od razu. Zgłoszenie się do firmy kupującej zadłużone spółki będące w stanie upadłości jest rozsądnym wyjściem. Usługa ta pozwala poprawić sytuację finansową. 
Autor: Karina Szulc
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://www.tigerbro.pl/
Dodano: 2022-12-02
Telefon: +48 530 996 666
Miejscowość: Warszawa
Adres: Niedźwiedzia 29b
Kod pocztowy: 02-737
Źródła: https://www.tigerbro.pl/oferta/kupno-spolekZlokalizowane Niedaleko