Telmak Kędzierski sp.k.

Dlaczego gotowa zaprawa cementowa jest coraz częściej stosowana na budowach?W pracach budowlanych zdecydowanie najważniejsze są kwalifikacje i doświadczenie ekipy. Umiejętności fachowców to jednak nie wszystko. Równie istotne są narzędzia oraz materiały, jakie wykorzystywane są przy inwestycjach. Najlepszy sprzęt, akcesoria oraz inne produkty oferuje sklep Telmak Kędzierski sp. k. W katalogu sprzedażowym znajdują się wyroby renomowanych producentów, które nadają się do wykorzystywania zarówno przez osoby prywatne (domowych majsterkowiczów), jak i profesjonalne firmy świadczące usługi budowlane. Olbrzymim plusem jest dostępność różnych wersji poszczególnych artykułów.

Jednymi z najważniejszych na placu każdej budowy są mieszaniny umożliwiające trwałe łączenie murów. Bez nich nie powstanie żaden dom czy inny obiekt. Bardzo dobrze sprawdza się gotowa zaprawa cementowa, której popularność stale rośnie. Zainteresowanie właśnie nią wynika z faktu, że ułatwia ona przebieg niektórych czynności. Dzięki temu, że wystarczy do niej dolać wyłącznie wodę, korzystanie właśnie z tego lepiszcza znacznie przyspiesza wykonywanie prac. Słynie ona również z wysokiej wytrzymałości, a tym samym ich stosowanie jest bezpieczne, pozwala osiągnąć stabilne budynki, które wytrzymają duże obciążenia.

Najistotniejsze jest, by wybrać produkt, którego klasa dopasowana będzie do zastosowania. Inne zaprawy powinno się wykorzystywać do wylewania fundamentów, a odmienne do konstruowania np. ścian nośnych. Kluczowy przy doborze jest parametr oceniający odporność na ściskanie.

Najlepszą jakość zapewniają zaprawy o wysokiej przyczepności do podłoża. Takie wersje powinno się wykorzystywać szczególnie w przypadku zewnętrznych konstrukcji. Dlaczego? Im wyższy ten parametr, tym mniejsze ryzyko pękania murów. Wszelkie tworzące się na powierzchni szczeliny stanowią miejsca, do których wnika woda, co z czasem może przekładać się na gromadzenie pleśni i niszczenie ściany. Wilgoć oddziałuje destrukcyjnie, dlatego należy dążyć do tego, by w budynku nie pojawiały się żadne dziury.

Spoiny mają też różne współczynniki przenikania ciepła. Czynnik ten ma olbrzymi wpływ na skuteczność izolacji termicznej. Jeżeli wybiera się produkt do ścian wielowarstwowych, aspekt ten nie stanowi większej różnicy, bo zazwyczaj stosuje się przy nich styropian, kiedy jednak chodzi o konstrukcje jednowarstwowe, należy wybrać mieszaninę tzw. ciepłochronną.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://telmak.pl
Dodano: 2022-02-04
Telefon: 222 905 958
Miejscowość: Warszawa
Adres: Aleksandra Fleminga 21
Kod pocztowy: 03-176
Źródła: https://telmak.pl/pl/c/Zaprawy-cementowe/476
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaprawa_cementowo-wapienna


Zlokalizowane Niedaleko