Teasome Sp. z o.o.

Herbata japońska – co warto wiedzieć na temat matchy?Japonia słynie z wielu niezwykłych herbat. Jedną z najczęściej wykorzystywana w różnych ceremoniach jest matcha. Wiele osób mieszkających w krajach Zachodnich zna ją, jako główny składnik pysznej matcha latte, która stanowi smaczną alternatywę dla mlecznych kaw. Warto podkreślić, że herbatę można wykorzystać na wiele sposobów oraz jednocześnie ma mnóstwo prozdrowotnych właściwości. Co warto wiedzieć na temat produkty?

Matcha to nic innego, jak sproszkowane liście zielonej herbaty, które pochodzą z regionu Nishio lub Uji. Podczas uprawy krzewy są stopniowo zaciemniane, co hamuje proces fotosyntezy, dzięki czemu aminokwasy nie zostają zamienione na gorzkie katechiny. W ten sposób uzyskuje się przyjemny, słodki smak napoju.

Herbata japońska ma również dobry wpływ na organizm człowieka, zwłaszcza dotyczy to matchy, której działanie jest spotęgowanie, ponieważ człowiek spożywa całe liście, a nie tylko ich część, jak w przypadku innych typów herbat. Regularne picie naparu pod różnymi postaciami obniża zły cholesterol. Poza tym w herbacie znajdują się katechiny EGCG, które są wyjątkowo silnymi antyoksydantami. Działają przeciwzapalnie, redukują stres oksydacyjny, który może zwiększać prawdopodobieństwo rozwoju chorób nowotworowych czy różnych schorzeń układu krążenia. Poza tym zawarte w napoju składniki ułatwiają relaks, redukują stres. Wszystko za sprawą L-teaniny. Warto wspomnieć, że matcha pomaga w utrzymaniu zdrowej, stabilnej wagi ciała. Napar przyspiesza termogenezę (w procesie wytwarzane jest ciepło, które odpowiada za spalanie kalorii). Codziennie pić matchę powinny również osoby, które intensywnie uprawiają sport. Herbata zwiększa dostępność glikogenu.

Duży wybór herbat japońskich i chińskich można znaleźć na stronie internetowej teasome.pl. Dodatkowo firma sprzedaje również wszelkie niezbędne akcesoria do przygotowania napoju. Przedsiębiorstwo szybko realizuje zamówienia i gwarantuje zgodność towaru z opisem. Z pewnością każdy klient będzie zadowolony z jakości produktów.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://teasome.pl/
Dodano: 2022-06-25
Telefon: 882550083
Miejscowość: Kraków
Adres: Zakrzowiecka 29
Kod pocztowy: 30-376
Źródła: https://teasome.pl/herbaty/matcha-japonska/Zlokalizowane Niedaleko