TanieMilitaria.pl

Rodzaje noży wojskowychWśród wielu typów noży o różnorodnych zastosowaniach, jedną z najbardziej rozpowszechnionych konstrukcji są noże taktyczne, często określane również mianem wojskowych (ze względu na ich rodowód i przeznaczenie). Tego typu przedmioty cieszą się dużą popularnością wśród kolekcjonerów, miłośników militariów, osób uprawiających survival lub trenujących różnorodne techniki walki bezpośredniej – walki wręcz. Wyróżnić możemy kilka typów takich przedmiotów.

 

Noże składane i z głownią stałą.

Każdy nóż składa się z dwóch podstawowych elementów, głowni i rękojeści. W zależności od modelu te dwa podstawowe elementy mogą mieć różną charakterystykę techniczną, przede wszystkim różną długość i szerokość. W przypadku noży wojskowych najczęściej mamy do czynienia z konstrukcjami wyposażonymi w głownię stałą, choć w takich sklepach jak taniemilitaria.pl, znaleźć można również konstrukcje składane – bagnety składane. Te pierwsze mają na ogół dłuższą głownię i do ich noszenia potrzebne są specjalne pokrowce, które minimalizują ryzyko przypadkowego skaleczenia. Te drugie z oczywistych względów są bardziej poręczne w transporcie, można z łatwością ukryć je w kieszeni spodni lub kurtki, z uwagi na składany charakter mają jednak zwykle krótszą głownię.

 

Typy noży taktycznych

Prócz rozróżnienia na konstrukcje noży wyposażonych w stałą lub składaną głownię, wskazać możemy również na noże wojskowe typu bagnet, w niektórych wersjach przystosowane do montażu na karabinie oraz tzw. noże bojowe, których głownie z jednej strony wykończone są krawędzią tnącą, a z drugiej charakterystycznym ząbkowaniem, które ma zadawać dodatkowe obrażenia szarpane. Ten drugi rodzaj konstrukcji został rozpropagowany m.in. przez hollywoodzkie produkcje z serii Rambo – tytułowy bohater filmu posługiwał się właśnie tego typu nożem.

 

Wybór określonej konstrukcji noża taktycznego w największym stopniu zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Bagnety, zwłaszcza ich składane wersje, wydają się bardziej uniwersalne. Noże bojowe, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są przede wszystkim do walki bezpośredniej i będą mniej wygodne w typowych zastosowaniach survivalowych.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://www.taniemilitaria.pl/
Dodano: 2018-11-14
Telefon: 22 400 51 52
Miejscowość: Warszawa
Adres: Lasek Brzozowy 13
Kod pocztowy: 02-792
Źródła: https://www.taniemilitaria.pl/pl,kategoria,noze-taktyczne-i-wojskowe,0,139,157,1153,0,1,name,asc.htmlZlokalizowane Niedaleko