STODOM ZAKŁAD STOLARSKO-BUDOWLANY

Drzwi akustyczne - dlaczego warto je mieć?Długotrwałe wystawienie się na hałas wiąże się z wieloma niedogodnościami, takimi jak problemy ze snem, rozdrażnienie czy bóle głowy. Są na nie narażeni szczególnie mieszkańcy żyjący w pobliżu autostrad, ruchliwych skrzyżowań lub placów zabaw. Mieszkania i domy to miejsca, które powinny być oazą spokoju służącą do wypoczynku i relaksu. Jedną z metod na zwiększenie swojego komfortu jest zakup drzwi akustycznych pochodzących ze strony stodom.pl. Jej właścicielem jest producent wytrzymałych i solidnych konstrukcji w różnych przedziałach cenowych, który kieruje ofertę do osób prywatnych i przedsiębiorców.

Zakup wysokiej jakości drzwi wpływa na izolację akustyczną oraz cieplną, dzięki czemu mieszkańcy nie są narażeni na wysokie rachunki za ogrzewanie w porze jesiennej i zimowej. Wybór najlepszych modeli powinien być dokładnie przemyślany, ponieważ będą one wykorzystywane każdego dnia przez lata. Przed ich nabyciem warto zastanowić się nad kilkoma aspektami, takimi jak konstrukcja, wypełnienie, kolor oraz poziom dźwiękochłonności. Zależy on przede wszystkim od liczby zastosowanych warstw, masy powierzchniowej oraz obecności przeszkleń.

Bardzo często tradycyjne drzwi są wypełniane tekturą obniżającą hałas o zaledwie 20 decybeli. Natomiast modele akustyczne posiadają specjalne wkłady ze spienionego polistyrenu lub pianki poliuretanowej, które z łatwością „pochłaniają” dźwięki. Niektóre konstrukcje dostępne na rynku odznaczają się także odpornością ogniową. Spotyka się je z reguły w obiektach publicznych, jakimi są placówki medyczne, hale magazynowe, fabryki lub sklepy wielkopowierzchniowe. Zabezpieczają one przed przedostawaniem się ognia do innych pomieszczeń, co wydłuża czas ewakuacji.

Drzwi te znajdują zastosowanie w:

  • serwerowniach,
  • pokojach hotelowych,
  • salach teatralnych,
  • kotłowniach,
  • budynkach biurowych,
  • pomieszczeniach technicznych.

Producent oferuje modele z drewna, które pięknie się starzeją. Drzwi akustyczne zapewniają też spokojny sen, dlatego są montowane chętnie w sypialniach.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: http://stodom.pl/
Dodano: 2021-12-12
Telefon: 25 682 78 84
Miejscowość: TROJANÓW
Adres: DERLATKA 21
Kod pocztowy: 08-455
Źródła: http://stodom.pl/produkty/drzwi-akustyczne/


Zlokalizowane Niedaleko