SOLID HALE Sp. z o.o.

Magazyny przemysłowe – na co zwrócić uwagę podczas projektowania?Każde duże przedsiębiorstwo produkcyjne powinno mieć do dyspozycji dobrze wyposażoną przestrzeń magazynową, w której można przechowywać gotowe wyroby, półprodukty, surowce czy części do maszyn przemysłowych. Co warto wiedzieć na temat budowy magazynu?

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje kilkanaście rodzajów budynków zróżnicowanych pod względem konstrukcji, typu składowanych produktów czy stopień zmechanizowania.

Biorąc pod uwagę wysokość obiektu wyróżnia się magazyny niskiego (4,2 m), średniego (4,2 do 7,2 m) oraz wysokiego składowania (7,2 do 25 m). Powinno się również zwrócić uwagę na cechy fizyczne przedmiotów i to, w jaki sposób będą przechowywane, np. na paletach, w silosach, zbiornikach przemysłowych, chłodniach. W przypadku materiałów niebezpiecznych lub wymagających specjalnych warunków magazyn musi posiadać dodatkowe zabezpieczenia, które są określone w przepisach. Poza tym ważną kwestią, na którą należy zwrócić szczególną uwagę podczas projektowania, jest to, czy budynek będzie obsługiwany przez ludzi wykorzystujących podczas pracy jedynie siłę swoich mięśni, czy stosujących różnego rodzaju maszyny. Istnieje także możliwość budowy hali zautomatyzowanej z linią transportową i wyznaczonym miejscem na urządzenia, które będą realizować operacje automatycznie (rozdzielać, pakować produkty).

Podczas przygotowania projektu warto wziąć pod uwagę to, że zakład będzie się rozwijał i powiększał, dlatego też najlepiej zainwestować w konstrukcję, którą łatwo rozbudować. Doskonałym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z przedsiębiorstwem Solid Hale. Firma oferuje kompleksowe usługi, które obejmują projektowanie i montaż obiektów różnej wielkości w wyznaczonym miejscu. Magazyny przemysłowe są budowane z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje ich trwałość, odporność na rozmaite czynniki zewnętrzne. Dodatkowo klienci mogą zamówić systemy przeładunkowe oraz bramy segmentowe. Szczegółowe informacje na temat oferty można znaleźć na stronie internetowej.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Zlokalizowane Niedaleko