Słoneczne Przedszkole

Jakie niepubliczne przedszkole działa na terenie Wrocławia-Krzyków?Zapotrzebowanie na miejsca w placówkach opiekuńczo-wychowawczych jest bardzo duże, co widać zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych aglomeracjach miejskich. Dostrzegając braki w zapewnieniu dzieciom w wieku 2,5 do 6 lat odpowiedniego, bezpiecznego miejsca do nauki, rozwoju i zabawy, wiele osób otwiera działalność jako niepubliczne przedszkole. We Wrocławiu, na terenie dzielnicy Krzyki funkcjonuje placówka, której oferta jest dostępna na stronie internetowej sloneczneprzedszkole.pl. Jej dyrekcja oraz kadra zapraszają do kontaktu osoby pracujące lub mieszkające w centrum miasta, poszukujące prywatnej opieki dla maluchów.

Władze starają się zapewnić równe szanse przyjęcia każdemu dziecku. Formularz oraz zasady rekrutacji przedstawiono online. Zapisy odbywają się standardowo przed rozpoczęciem roku szkolnego, jednak w przypadku rezygnacji i wypisu wychowanka nabór na wolne miejsce jest powtarzany. Informacje o tym, że karta zgłoszenia kandydata bierze ponownie udział w procesie rekrutacyjnym, są udzielane rodzicom telefonicznie. 

Placówka została odpowiednio przygotowana, by zapewnić maluchom bezpieczny pobyt w ciągu dnia. Dzieci mają do dyspozycji wyposażone w zabawki oraz przybory plastyczne sale, które są na bieżąco sprzątane i okresowo dezynfekowane. W placówce zadbano też o zaplecze sanitarne. Korzystanie z niego odbywa się pod opieką opiekunów, którzy dokładają wszelkich starań, by w trakcie czynności toaletowych i higienicznych maluchy nabywały określone umiejętności i stawały się coraz bardziej samodzielne. Proces ten jest indywidualną kwestią każdego dziecka i kadra wychowawców to respektuje. 

W placówce nie funkcjonuje kuchnia, ale codziennie dostarczany jest catering od firmy zewnętrznej. Decyzja o wyborze konkretnego realizatora była podejmowana wspólnie przez dyrekcję oraz rodziców. Rezultatem są świeże, smaczne, pożywne posiłki dla maluchów, powstałe z lokalnych, wysokojakościowych produktów, dowożone w porcjach pozwalających na zaspokojenie apetytu kilkulatka. Podstawą diety w przedszkolu są jak najmniej przetworzone owoce i warzywa, a także niezbędny w procesie budowania kości u dzieci w okresie wzrostu nabiał. Dzieci spożywają dania przygotowane na parze bądź w wyniku obróbki cieplnej z niewielką lub nawet zerową ilością tłuszczu, w piecu konwekcyjnym.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://sloneczneprzedszkole.pl/
Dodano: 2022-12-03
Telefon: 730 888 778
Miejscowość: Wrocław
Adres: Traugutta 60
Kod pocztowy: 50-418
Źródła: https://sloneczneprzedszkole.pl/Zlokalizowane Niedaleko