Psychoterapeuta Joanna Kożuch-Materek

Psychoterapia - z pomocy jakiej specjalistki korzystają mieszkańcy Rumi?W dzisiejszych czasach coraz więcej osób traktuje psychoterapię jak inwestycję w siebie. Regularne uczęszczanie do gabinetów to okazja do lepszego poznania emocji oraz mechanizmów rządzących człowiekiem, co przekłada się na jakość życia, a niekiedy osiąganie sukcesów zawodowych lub większą umiejętność nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Psychoterapeuci to specjaliści z wykształceniem wyższym kierunkowym, którzy odbyli podyplomowe szkolenie i zdali egzamin certyfikacyjny. Terapia, jaką proponują, bazuje z reguły na nurcie psychoanalitycznym, humanistycznym, poznawczo-behawioralnym oraz systemowym. Kierują ofertę nie tylko do dorosłych, ale też najmłodszych i nastolatków sprawiających problemy wychowawcze oraz par, które nie potrafią dojść do porozumienia, przez co rozważają zakończenie związku.

Psychoterapeuta stara się ulżyć w cierpieniu psychicznym, dotykającym osoby po śmierci kogoś bliskiego, utracie pracy czy innych wydarzeniach. Współpracuje z klientami borykającymi się z uzależnieniami, przykładowo od alkoholu, narkotyków bądź hazardu, nieprzepracowanymi traumami z przeszłości, wpływającymi na codzienne życie oraz wchodzącymi w toksyczne relacje i powielającymi te same schematy. Kontaktują się z nim także osoby potrzebujące motywacji do wprowadzenia zmian w życiu. Zazwyczaj wiążą się one z poszukiwaniem nowej pracy czy miejsca zamieszkania.

Specjalista nigdy nie ocenia osób, które do niego przychodzą, dzięki czemu bez obaw mówią o swoich problemach czy obawach. Tworzy bezpieczną przestrzeń, służącą do dzielenia się spostrzeżeniami, jaką jest gabinet. Niektórzy proponują także terapię online, wymagającą jedynie dostępu do urządzenia z internetem. Z rozwiązania tego korzystają z reguły osoby żyjące w innym mieście, niezmotoryzowane, mające pod opieką dzieci oraz takie, które często wyjeżdżają.

Na opisywaną pomoc decydują się mieszkańcy Rumi. Psychoterapia, na którą można zapisać się na stronie psychoterapia.nets.pl, bywa pomocna u osób z:

  • obniżonym poczuciem własnej wartości,
  • nieumiejącym nawiązywać bliższych relacji z drugim człowiekiem,
  • wypaleniem zawodowym,
  • poczuciem osamotnienia i niezrozumienia.

Na spotkania ze specjalistą uczęszczają również klienci z depresją, czyli stanem wymagającym profesjonalnej pomocy nie tylko terapeuty, ale też psychiatry, mającego możliwość wypisywania recept na środki farmakologiczne.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: http://psychoterapia.nets.pl/
Dodano: 2023-03-27
Telefon: 600016854
Miejscowość: Wejherowo
Adres: Wałowa 20
Kod pocztowy: 84-200
Źródła: http://psychoterapia.nets.pl/Zlokalizowane Niedaleko