DentaClinic Klinika Implantologii i Ortodoncji

Zakładanie aparatu ortodontycznego w Gdańsku - jak wygląda leczenie?W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na noszenie aparatu ortodontycznego. Okazuje się, że możliwości jest naprawdę sporo - od tradycyjnych modeli ruchomych i stałych, po innowacyjne nakładki Invisaling. O wyborze określonego aparatu decyduje głównie ortodonta, ponieważ ogromne znaczenie ma oczywiście rodzaj wady zgryzu. Wcześniej jednak trzeba przejść poszczególne etapy leczenia stomatologicznego, aby dojść do momentu wybierania aparatu. 

Na początku każdy pacjent musi zająć się wyleczeniem wszystkich chorych zębów zajętych próchnicą wraz z wypełnieniem ubytków oraz wyczyszczeniem szkliwa z osadu i kamienia. Dobrze, aby całe leczenie (stomatologiczne i ortodontyczne) było wykonywane w jednym gabinecie. Z pewnością zminimalizuje to stres oraz zmniejszy koszty świadczonych usług. Na terenie Gdańska działa klinika stomatologiczna Denta Clinic, w której prowadzone są różnego rodzaju zabiegi z zakresu m.in. ortodoncji, implantologii, stomatologii estetycznej, stomatologii chirurgicznej oraz periodontologii. W gabinecie istnieje możliwość płatności w dogodnych ratach. Szczegółowe informacje zostały udostępnione na stronie wraz ze zdjęciami przedstawiającymi metamorfozy dotychczasowych pacjentów oraz obowiązującym cennikiem.

Leczenie ortodontyczne - krok po kroku

W pierwszej kolejności przeprowadzana jest diagnostyka wraz z wykonaniem zdjęć RTG, gipsowych odlewów szczęki oraz dodatkowych zdjęć fotograficznych. Następnie ustalany jest plan leczenia dopasowany do wady zgryzu. Dopiero na tym etapie pacjenci gabinetu stomatologicznego zlokalizowanego w Gdańsku mogą wybrać aparat ortodontyczny. W klinice proponowane są następujące modele:

  • metalowe,
  • metalowe samoligaturujące,
  • estetyczne (porcelanowe, kryształowe, szafirowe),
  • estetyczne samoligaturujące,
  • lingwalne (są zakładane od strony języka, a więc są niemal niewidoczne),
  • Invisalign (w postaci ruchomych przezroczystych nakładek).

Kolejny krok to założenie aparatu ortodontycznego wraz z instrukcją jedzenia oraz utrzymania prawidłowej higieny zębów. Następnie pacjentów czekają regularne wizyty kontrolne i po uzyskaniu zadowalających efektów - ściągnięcie aparatu i założenie tzw. retencji. W celu podtrzymania rezultatów należy nadal odwiedzać ortodontę w określonych odstępach czasu, aby nie dopuścić do cofnięcia się zębów.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://denta-clinic.pl/
Dodano: 2022-07-01
Telefon: +48 500 44 34 34
Miejscowość: Gdańsk
Adres: Maurycego Beniowskiego 1
Kod pocztowy: 80--38
Źródła: https://denta-clinic.pl/oferta/aparat-ortodontyczny-staly/Zlokalizowane Niedaleko