Profi House Invest

Skup nieruchomości ze spadku – kiedy warto skorzystać z takiej usługi?Bycie posiadaczem nieruchomości zwykle kojarzone jest z samymi korzyściami, jednak zdarzają się takie sytuacje, kiedy akt własności przysparza kłopotów czy też staje się źródłem nieporozumień. Często takie okoliczności zachodzą w przypadku uzyskania spadku, a właściwie praw do jego części. Wejście w posiadanie udziałów w nieruchomości wiąże się bowiem z pewnymi obowiązkami – właściciel musi płacić należne podatki, a jeśli spadek dotyczył mieszkania czy domu, to również utrzymywać lokal lub budynek w należytym stanie, regulować rachunki za ogrzewanie czy prąd.

Gdy ze względu na brak porozumienia z pozostałymi osobami mającymi prawo do przedmiotu spadku nie ma szans na sprzedaż całej nieruchomości, wówczas najlepszym rozwiązaniem może się okazać sprzedaż udziałów. Skup nieruchomości ze spadku to usługa świadczona przez firmę zajmującą się obrotem nieruchomościami.

Profinvest podchodzi do każdego zlecenia indywidualnie, dlatego powierzenie swych spraw doświadczonemu zespołowi warto rozważyć nawet wtedy, gdy nieruchomość jest obciążona długami. Pracownicy zawsze dokonują dokładnej analizy stanu prawnego, jak również stanu faktycznego lokalu, który klient chce spieniężyć. Następnie przygotowywana jest propozycja cenowa i jeśli jest ona satysfakcjonująca dla właściciela części udziałów, wówczas dokonywana jest sprzedaż. Cała procedura odbywa się z poszanowaniem prawa oraz z dopełnieniem wszelkich formalności.

Skorzystanie z takiej możliwości pozwala w krótkim czasie uzyskać środki pieniężne i automatycznie pozbyć się zobowiązań wynikających z przepisów dotyczących opodatkowania nieruchomości. Dodatkowo w ten sposób można też uniknąć uczestnictwa w rozprawach sądowych związanych z roszczeniami osób nieuwzględnionych w testamencie.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://profinvest.pl
Dodano: 2022-01-04
Telefon: 530377717
Miejscowość: Szczecin
Adres: Reduty Ordona 56
Kod pocztowy: 71-202
Źródła: https://profinvest.pl/skup-nieruchomosci-ze-spadku/Zlokalizowane Niedaleko