PRO-LOG S.A.

Logistyka wina • http://pro-log.com.plTransport piwa, wina, wódki lub innych alkoholi na rynek zagraniczny to proces wieloetapowy i skomplikowany, ponieważ wymaga dopełnienia licznych procedur. Importem takich produktów może zajmować się jedynie zarejestrowane przedsiębiorstwo, posiadające rozmaite zezwolenia związane między innymi z hurtowym obrotem napojami alkoholowymi czy też jego sprzedażą detaliczną. Ponadto producenci chcący transportować alkohol do innych krajów, powinni uzyskać zezwolenie na sprzedaż artykułów posiadających akcyzę. Nie bez znaczenia jest także oklejanie butelek banderolami.

Procedury transportowania alkoholi różnią się od siebie w zależności od kraju. Niektóre z nich wymagają przygotowania sporych ilości dokumentów, natomiast wśród pozostałych przewóz bywa mniej skomplikowany. Niekiedy przepisy poszczególnych państw są niezrozumiałe, a na dodatek często ulegają zmianie. Wszystkie osoby chcące działać zgodnie z prawem i nie martwić się o kwestie formalne, mogą rozpocząć współpracę z doświadczoną firmą Pro-Log. Została ona założona w 1997 roku przez prawdziwych pasjonatów, którzy nieustannie poszerzają swoją wiedzę, co przekłada się na jakość świadczonych przez nich usług.

Powyższa współpraca sprawia, że klienci nie przepłacają, ponieważ dowiadują się o ciekawych i opłacalnych rozwiązaniach wartych wdrożenia. Jednym z nich jest procedura zawieszonej akcyzy, dzięki której podatek można zapłacić dopiero w chwili, gdy napoje alkoholowe opuszczą składy podatkowe i trafią do sklepów spożywczych. Jednak, aby otrzymać taką możliwość, trzeba mieć status zarejestrowanego odbiorcy oraz zarejestrować się w bazie SEED.

Prawdą jest, że logistyka wina to proces składający się z wielu etapów, dlatego pomoc profesjonalistów bywa nieoceniona. Powyższa firma jest doświadczonym operatorem logistycznym działającym na światowym poziomie, który nieustannie analizuje zmieniające się wymagania stawiane przez tę branżę. Wszystko to sprawia, że jej pracownicy mogą dopasowywać łańcuchy dostaw do aktualnych potrzeb swoich klientów.
Autor: Olga Mróz
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://pro-log.com.pl
Dodano: 2020-12-21
Telefon: 22 266 88 10
Miejscowość: Pruszków
Adres: 3 Maja 8
Kod pocztowy: 05-800
Źródła: http://pro-log.com.pl/aktualnosci/logistyka-alkoholuZlokalizowane Niedaleko