PrefEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

http://prefeko.com.pl/ | Uchwyty odgromowePrawidłowe wykonanie instalacji chroniącej budynek przed wyładowaniami atmosferycznymi to podstawa bezpieczeństwa. Konstrukcja taka musi być wykonana zgodnie z odpowiednimi normami, z wykorzystaniem dobrych jakościowo materiałów oraz oczywiście bardzo precyzyjnie. Teoretycznie nie każdy budynek musi być w taką instalację wyposażony. Zgodnie z prawem budowlanym jest ona obowiązkowa na obiektach, których wysokość przekracza 15 m, ale w praktyce oczywiście warto zastosować ją na każdym budynku, aby cieszyć się wysokim poczuciem bezpieczeństwa podczas każdej burzy.

Ogromna temperatura i zagrożenie dla życia ludzkiego

Wyładowania atmosferyczne to jeden z najpotężniejszych żywiołów, jaki występuje na naszej planecie. Temperatura wewnątrz pioruna może sięgać nawet 1500 stopni, a ogromny potencjał elektryczny, który w nim drzemie, jest w stanie w ułamku sekundy zabić człowieka. Naturalnie uderzenie w budynek, który nie jest odpowiednio zabezpieczony, najczęściej kończy się pożarem lub uszkodzeniem wielu urządzeń elektrycznych znajdujących się w środku. Nawet najlepiej zaprojektowana instalacja musi być oczywiście dobrze zamocowana i do tego celu wykorzystuje się specjalne uchwyty odgromowe, które wykorzystywane są na dachach.

Prosty montaż i duża wytrzymałość

Prowadząc po dachu stalowy przewód, który połączony jest z uziemieniem na dole budynku, stosuje się różne metody jego montażu. Wykorzystanie uchwytów odgromowych z oferty producenta PrefEKO idealnie sprawdzi się tam, gdzie dach pokryty został papą. Odpowiednio skonstruowany jest mocowany kawałkiem samej papy, doklejanej do dachu i pełną instrukcję montażu można znaleźć na stronie prefeko.com.pl. Po dokładnym związaniu spoiny można już zaczepić sam przewód, co również jest proste dzięki obecności specjalnych zatrzasków plastikowych. Odpowiednio przygotowana instalacja będzie odporna na działanie nawet bardzo silnego wiatru, a do tego w krytycznej sytuacji, a więc podczas uderzenia pioruna, skutecznie zabezpieczy budynek i odprowadzi cały ładunek elektryczny do ziemi, przyjmując na siebie również bardzo wysoką temperaturę.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://prefeko.com.pl/
Dodano: 2018-11-14
Telefon: 609737059
Miejscowość: Luboń
Adres: Chemików 7
Kod pocztowy: 62-030
Źródła:Zlokalizowane Niedaleko