PRD Fire Solutions

Jak przeprowadzić bezpiecznie gaszenie urządzeń elektrycznych?Zwarcie instalacji elektrycznej to częsty problem, pojawiający się nagle i stanowiący wielkie zagrożenie, przede wszystkim pożarowe. Aby odpowiednio się zabezpieczyć przed ogniem oraz przed porażeniem prądem, warto w każdej strefie, w której korzysta się z urządzeń elektrycznych, przygotować odpowiedni sprzęt gaśniczy. Palącej się bądź iskrzącej instalacji nie wolno zalewać wodą lub innymi, nieprzeznaczonymi do niwelowania ognia płynami, gdyż może doprowadzić to do eskalacji problemu i zwiększenia prawdopodobieństwa szybszego rozprzestrzenienia się pożaru, w tym też znacznych poparzeń ciała osób znajdujących się w danym pomieszczeniu.

Gaszenie urządzeń elektrycznych należy rozpocząć, przede wszystkim odcinając źródło prądu poprzez wyłączenie głównego zaworu instalacji, a następnie zastosować środek gaśniczy. Warto odpowiednio skoordynować akcję, wyznaczając zadania poszczególnym osobom. Zaleca się także przeprowadzanie cyklicznych symulacji pożarów w budynku. Ma to na celu wyćwiczenie pewnych zachowań, pozwalających szybciej opanować zagrożenie oraz poznanie szczegółowej lokalizacji środków gaśniczych, w tym również sposoby ich użycia.

Obowiązkiem każdego kierownika lub właściciela przedsiębiorstwa jest dbałość o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz mienia przed pożarem, w tym również zapaleniem się instalacji elektrycznej. Priorytetem powinno być okresowe szkolenie kadry oraz weryfikacja stanu technicznego środków gaśniczych. Przy jakichkolwiek brakach, zarówno jakościowych, jak i ilościowych, należy natychmiast uzupełnić je u certyfikowanego dostawcy. Firmą, która może zaproponować sprawdzone urządzenia do gaszenia różnego typu pożarów, w tym również rozwiązania przydatne przy płonącej instalacji elektrycznej, jest PRD Fire Solutions.

Koszt zakupu systemów przeciwpożarowych to dobrze przemyślana inwestycja w bezpieczeństwo ludzi oraz mienia. Montaż takich ochronnych elementów pozwala także liczyć na odpowiednie zniżki w przypadku opłacania polisy ubezpieczeniowej budynku.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://www.prd-fs.pl/
Dodano: 2022-06-11
Telefon: +48535951939
Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Adres: Rejowska 99
Kod pocztowy: 26-110
Źródła: https://www.prd-fs.pl/nasza-oferta/lokalne-urzadzenia-gasnicze.htmlZlokalizowane Niedaleko