Pracownia Projektów Edukacyjnych - Aneta Matyjaszek

Jak pomaga coach kariery w Słupsku?Znalezienie własnej i właściwej drogi zawodowej dla wielu jest trudnym wyzwaniem. Czasami, aby ją dobrze wybrać, przydatne okazuje się wsparcie odpowiedniego specjalisty, który może pomóc zarówno w podjęciu różnych decyzji związanych z aktualnie wykonywanym zawodem, jak i obrać inny kierunek rozwoju. Coach kariery w Słupsku to osoba, która pozwala przygotować się m.in. do realizacji konkretnej ścieżki zawodowej oraz nauczyć się czerpać satysfakcję z realizowanych obowiązków służbowych.

Każda praca powinna być dopasowana do potrzeb i predyspozycji pracownika. Zawsze można ją również zmienić, jeśli podjęta w przeszłości decyzja okazała się błędna. Udział w sesjach coachingowych bywa pomocny zarówno w rozwoju czy planowaniu zmiany, jak i w mierzeniu się z wyzwaniami codziennego życia zawodowego. Specjalista bazuje na realnych zasobach klienta po to, aby m.in.:

  • wydobywać jego potencjał zawodowy w zakresie umiejętności, predyspozycji,
  • wspierać go w osiąganiu różnorodnych celów – mogą nimi być np. odpowiednie zaplanowanie rozwoju kariery, świadome zarządzanie nią, ustalenie sobie nowych celów na pełnionym stanowisku czy zmotywowanie do zmiany pracy albo zawodu.

Rolą coacha jest także pomoc w odkrywaniu swoich pasji, co może pomóc w wyborze zajęcia, które dana osoba będzie kochać, a zarazem zapewni sobie w ten sposób dostatnie życie i zachowa równowagę w nim. Sesje z nim, w odróżnieniu od spotkań z doradcami i konsultantami, mają wzmacniać rozwój indywidualnych zdolności klienta do zarządzania własną ścieżką zawodową. Ta relacja buduje się przede wszystkim poprzez:

  • słuchanie,
  • zapewnienie informacji zwrotnej,
  • obserwację,
  • zadawanie pytań wzmacniających,
  • modelowanie zachowań.

Zadaniem specjalisty jest wyeliminować blokady w rozwoju kariery. Bywają nimi np. deficyty w zakresie komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych. Nierzadko klienci mają również samoograniczające przekonania lub niepełną świadomość własnych umiejętności przydatnych na rynku pracy. Bywa, że brakuje im celu, są przytłoczeni obowiązkami albo to, co robią, nie przynosi im satysfakcji.

Zmiana zawodu czy miejsca jego wykonywania możliwa jest praktycznie w każdym wieku i niewątpliwie wymaga odwagi i wiary w swoje możliwości. W tym zakresie pomocna może okazać się właśnie współpraca z profesjonalnym coachem takim jak Aneta Matyjaszek, który pomoże znaleźć najlepszą opcję w odkryciu i realizacji własnego powołania zawodowego, z zachowaniem równowagi pomiędzy życiem a pracą.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://anetamatyjaszek.com/
Dodano: 2024-01-26
Telefon: 693 299 622
Miejscowość:
Adres:
Kod pocztowy: -
Źródła: https://anetamatyjaszek.com/coach-kariery-slupsk/


Zlokalizowane Niedaleko