Pracownia Emocji

Depresje, nerwice i fobie - leczenie terapeutyczneJednym z tematów, którymi zajmują się psychoterapeuci, jest lęk. W niektórych przypadkach ta emocja nabiera tak dużej intensywności, że utrudnia prowadzenie normalnego życia. Osoby doświadczające problemów z lękiem i fobią mogą skorzystać z terapii. Polega ona na regularnych spotkaniach z terapeutą i poszukiwaniu metod na lepszą kontrolę uczuć oraz radzenie sobie ze stresem.

Na stronie internetowej pod linkiem pracownia-emocji.pl przedstawiono więcej informacji na temat usług psychoterapeutycznych. Jeżeli chodzi o fobie leczenie u specjalisty pozwala na:

  • określenie przyczyn odczuwanych emocji,
  • praktykowanie technik uspokajających,
  • wychodzenie ze swojej strefy komfortu,
  • odważniejsze realizowanie założonych celów,
  • zniwelowanie objawów psychosomatycznych.

Poczucie strachu i silny stres mogą objawiać się dolegliwościami ciała, takimi jak bóle głowy i brzucha, duszności, wymioty, drżenie rąk i przyspieszone tętno. Wielu chorych zmaga się z bezsennością, kołataniem serca oraz brakiem apetytu. W przypadku dostrzeżenia tych symptomów warto jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Wśród najczęściej spotykanych zaburzeń można wymienić fobię społeczną. Wiąże się ona z panicznym lękiem przed nawiązywaniem interakcji z innymi ludźmi. Każde wyjście z domu, odebranie telefonu, uczestniczenie w zajęciach w szkole lub wypełnianie obowiązków w pracy staje się wówczas trudne i powoduje duży stres. Na szczęście są metody, by sobie z tym poradzić.

W gabinetach psychoterapeutycznych często pojawiają się osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania, które mają nierealistyczne oczekiwania wobec własnego ciała, stosują restrykcyjną dietę lub mają bulimię. Ważne jest wypracowanie większego poczucia własnej wartości. Efekty terapii dostrzegane są przy regularnym uczestniczeniu w sesjach. Istnieją różne metody terapii, na przykład model poznawczo-behawioralny.  Ciekawą propozycją są spotkania dla par, które mają problemy w małżeństwie. Z usług psychologicznych mogą korzystać dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://pracownia-emocji.pl/
Dodano: 2023-03-14
Telefon: 601 80 22 55
Miejscowość: Poznań
Adres: Św. Marcin 80/82
Kod pocztowy: 61-809
Źródła: https://pracownia-emocji.pl/zakres-pomocy/fobie/


Zlokalizowane Niedaleko