Ośrodek Terapii Uzależnień Nad Wartą

Jak wybrać dobry ośrodek leczenia uzależnień dla młodzieży?Uzależnienia nie są niestety w Polsce czymś rzadko spotykanym, przeciwnie, notuje się je coraz częściej, a prawdziwą plagą jest alkoholizm. Wobec tego można byłoby spodziewać się, że mechanizmy pracy z osobami uzależnionymi zostały już dawno wypracowane. Zła wiadomość jest jednak taka, że walka z nałogiem zawsze jest trudna, a w przypadku młodych osób, nieletnich, zjawisko nałogów jest jeszcze groźniejsze.

Z czego to wynika? Z wielu kwestii. Młodzież jest bardziej podatna na nałogi niż osoby dorosłe, sięga po używki choćby z chęci przypodobania się towarzystwu, sprzyjają temu też imprezy i wyjścia. Młodzi ludzie też zmagają się z wieloma problemami, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, szukają zatem ucieczki w narkotykach, alkoholu czy świecie wirtualnym. Dla nich zaś nałogi są jeszcze większym zagrożeniem niż dla dorosłych, ponieważ ich młody, niewykształcony jeszcze organizm ponosi gorsze skutki, zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Trudno jest też dotrzeć do takich osób, namówić je do leczenia, gdyż są one z natury zbuntowane, a przy tym nie są tak zdyscyplinowane jak dorośli, ponieważ mogą z powodu swej niedojrzałości nie uświadamiać sobie swojej sytuacji i zagrożeń w pełni.

Biorąc to wszystko pod uwagę, można uznać, że:

  • niezbędne jest podjęcie szybkiej reakcji w przypadku wykrycia, że dziecko czy nastolatek ma problem,
  • konieczne jest skorzystanie z fachowej pomocy,
  • trzeba ją dobrze dobrać.

Już samo przekonanie nastolatka do podjęcia leczenia może być trudne, ale trudności może też mieć terapeuta, ponieważ niezbędne jest odpowiednie podejście i znalezienie wspólnego języka z młodą osobą. Dobrze będzie zatem na miejsce leczenia wybrać ośrodek zamknięty, w dodatku mający doświadczenie w pracy z nieletnimi. Szukając spełniającego takie wymogi ośrodka leczenia uzależnień dla młodzieży można skorzystać z oferty ze strony terapianadwarta.pl. W jej ramach leczone są różnego rodzaju uzależnienia, nie tylko alkoholizm i narkomania, ale też na przykład hazard. Takie zjawisko wśród nieletnich także nie jest bardzo rzadkie.
Autor: Karina Szulc
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://www.terapianadwarta.pl
Dodano: 2022-08-27
Telefon: 511462003
Miejscowość: Poznań
Adres: Huby Moraskie 21
Kod pocztowy: 61-680
Źródła: https://www.terapianadwarta.plZlokalizowane Niedaleko