OKIM-TECH Sp. z o.o.

Rolki poliuretanowe • https://sklep.okim-tech.com.pl/Niektóre rodzaje działalności, jak choćby branża samochodowa, wymagają w miejscach produkcji i łączenia poszczególnych elementów wydzielenia odpowiednich stanowisk, a jednocześnie zapewnienia bezproblemowego przejazdu pojazdów typu wózek widłowy lub udostępnienia przejścia dla osób. W takiej sytuacji bardzo popularną opcją są drzwi przesuwne, umieszczone na odpowiedniej wysokości i poruszające się w na specjalnych prowadnicach z rolkami. Często takie wejścia są sterowane przez fotokomórkę, aby zminimalizować problem konieczności naciśnięcia przycisku otwierającego za każdym razem, gdy pracownik lub obsługa chcą wejść albo opuścić daną strefę. 

Takie drzwi każdego dnia mogą być otwierane i zamykane tysiące razy. Jest to spore wyzwanie dla napędu zasilającego całą konstrukcję, a w szczególności rolek, które za każdym razem suną po szynie, zapewniając bezproblemową pracę systemu. To właśnie ten element, z uwagi na swoją zwiększoną eksploatację, jest narażony na największe zużycie i wymaga najczęściej wymiany. 

Do tej pory przedsiębiorcy wybierali rolki wykonane z gumy. Było to rozwiązanie tanie, łatwo dostępne oraz łatwe w montażu. Obecnie coraz więcej zakładów stawia jednak na rolki poliuretanowe. Cechują je podobne zalety, jakimi reklamują się ich gumowe odpowiedniki, jednak dodatkowo zastosowane w produkcji tworzywo sztuczne wykazuje większą odporność na ścieranie, a co za tym idzie, służy dłużej. 

Oprócz branży motoryzacyjnej rolki wykonane z poliuretanu zaczęto stosować także w przedsiębiorstwach związanych z różnego rodzaju chemią. Tam również się sprawdziły, gdyż nie są podatne na działanie wielu substancji, nie korodują ani nie tracą swoich właściwości. Nie poleca się jednak stosować przy różnych źródłach ciepła. 

Dostawcą, który proponuje realizację zamówień pojedynczych i hurtowych, jeśli chodzi o wspomniane rolki, jest firma OKIM-TECH Sp. z o.o. Prowadzi ona sklep internetowy, gdzie można znaleźć szeroki wybór asortymentu. Dbając o zadowolenie klienta, pracownicy udostępniają towar dobrej jakości w niewygórowanych cenach.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://sklep.okim-tech.com.pl/
Dodano: 2021-09-05
Telefon: 796 381 135
Miejscowość: Michałowice
Adres: Żytnia 4
Kod pocztowy: 05-816
Źródła: https://sklep.okim-tech.com.pl/pl/c/ROLKI-POLIURETANOWE/192Zlokalizowane Niedaleko