Nowoczesny Angielski

Kurs angielskiego PoznańJeszcze dwadzieścia czy trzydzieści lat temu znajomość angielskiego wpisana do CV była wielkim atutem. Zapewniała uznanie w oczach potencjalnego pracodawcy i otwierała drogę szybkiego awansu na wyższe stanowisko. W dzisiejszych czasach wspomniana „umiejętność” jest  swego rodzaju standardem. Przynajmniej w teorii. Praktyka wygląda bowiem zupełnie inaczej. Badania przeprowadzone przez TNS OBOP w 2015 roku pokazują, że ponad czterdzieści procent Polaków nie włada żadnym językiem obcym. Z czego to wynika?. Ludzie owszem uczęszczają na lekcje angielskiego,  najpierw w szkole podstawowej, potem w liceum, a niekiedy również na studiach. Mozolnie przyswajają słówka i reguły gramatyczne na pamięć, a kiedy minie czas testów i egzaminów dość szybko o wszystkim (albo prawie wszystkim) zapominają.

Dlaczego tak się dzieje? Przyczyna okazuje się dość prozaiczna. Po prostu uczą się w niewłaściwy dla siebie sposób, bez faktycznego zrozumienia przyswajanych treści. Uzupełniając luki w zdaniach, przepisując słówka z tablicy albo czytanki człowiek aktywizuje tylko niektóre obszary swojego mózgu. Tymczasem efektywna nauka języka wymaga udziału dwóch półkul i wszystkich dostępnych zmysłów. Jedni najlepiej zapamiętują informacje będąc w ruchu, drugich stymulują bodźce wizualne, a jeszcze innych - akustyczne.

Nasuwa się pytanie: co zrobić, by zaspokoić potrzeby wszystkich wymienionych wyżej grup? Odpowiedź znalazł Colin Rose, znany psycholog i doradca brytyjskiego rządu, założyciel i prezes firmy Accelerated Learning Systems Limited o ugruntowanej pozycji na międzynarodowym rynku edukacyjnym. Stworzył metodę przyswajania języków obcych w oparciu o indywidualne predyspozycje, dzięki której każdy uczeń może w pełni rozwinąć swój potencjał.

Brzmi świetnie, prawda? Obecnie spora liczba szkół  zlokalizowanych na terenie całej Polski, między innymi w Poznaniu organizuje kursy angielskiego bazujące na opisanej technice. Więcej informacji na jej temat można znaleźć na stronie internetowej: nowoczesnyangielski.pl


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://www.nowoczesnyangielski.pl/
Dodano: 2019-09-16
Telefon: +48 789 100 288
Miejscowość: Elbląg
Adres: Garbary 1
Kod pocztowy: 82-300
Źródła:Zlokalizowane Niedaleko