Midas s.c. Usługi Zarządcze i Konsultingowe

Niemiecki zasiłek na dzieci - Midas s.c. Usługi Zarządcze i KonsultingoweWspólny wyjazd za granicę w celach zarobkowych lub chęć ułożenia sobie życia w nowym miejscu z dala od kraju rodzinnego to dla wielu małżonków spore wyzwanie. To nie tylko problemy związane ze znalezieniem domu, zatrudnienia czy też otworzenia własnej działalności za granicą, ale także kwestie meldunku czy też ubiegania się o należne świadczenia, jak chociażby zwrot podatku na dzieci czy też różnego rodzaju zasiłki.

Wdrożenie się w system podatkowy lub socjalny w obcym państwie nie jest proste. Jego złożoność doskonale widać na przykładzie Niemiec, gdzie poszczególne landy często posiadają osobne przepisy w tym zakresie. Decydując się na przeprowadzkę i zamieszkanie za zachodnią granicą, trzeba mieć na uwadze fakt, że poszczególne wytyczne niemieckiego ustawodawcy mogą różnić się w zależności od regionu kraju. Warto więc jeszcze przed zmianą adresu zamieszkania na zagraniczny upewnić się co do przysługujących praw i obowiązków na danym terenie.

Na różnego rodzaju forach internetowych skupiających imigrantów z Polski przebywających w Niemczech często pojawia się pytanie o niemiecki zasiłek na dzieci. To forma wsparcia, która występuje na obszarze całego kraju, jednak sposób ubiegania się o to świadczenie oraz dokumenty potrzebne do jego uzyskania mogą się różnić w zależności od landu i panującego tam prawodawstwa. Aby mieć pewność, że z takiego rodzaju pomocy można skorzystać oraz że spełnia się wszystkie ku temu warunki, warto poprosić o podpowiedź kompetentnego specjalistę. 

Weryfikacja uprawnień do uzyskania konkretnych świadczeń za granicą, w tym również Kindergeld, czyli zasiłku dla dzieci, to domena USŁUGI ZARZĄDCZE I KONULTINGOWE "MIDAS" SPÓŁKA CYWILNA RAFAŁ KUSTO MONIKA KUSTO. Wspomniana firma prowadzi serwis, gdzie można zgłosić się również z prośbą o pomoc przy rozliczaniu podatku z pracy za granicą (głównie z Niemiec oraz Holandii). Zgłoszenia przyjmowane są także zdalnie, więc nie ma potrzeby osobistego odwiedzenia biura w celu dostarczenia dokumentów. Wystarczy przesłać je skanem w wersji elektronicznej.
Autor: Karina Szulc
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://uzkmidas.pl
Dodano: 2021-06-05
Telefon: 783986995
Miejscowość: Kielce
Adres: Miła 4
Kod pocztowy: 25-612
Źródła: https://uzkmidas.pl/niemiecki-zasilek-na-dzieci/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Niemcy


Zlokalizowane Niedaleko