KRZYSZTOF PEŚLA Kancelaria Adwokata Niemieckiego - Rechtsanwaltskanzlei

Firma w Niemczech - jakie koszty dla przedsiębiorcy?Dla wielu polskich przedsiębiorców przeniesienie biznesu za granicę kojarzy się z rozbudowaną biurokracją oraz koniecznością ponoszenia znacznych kosztów, i to już na etapie rejestracji działalności w odpowiednim urzędzie. Zwiększone kwoty za uzyskanie wpisu do ewidencji firm w danym państwie były praktykowane przez niektóre państwa przed rozszerzeniem wspólnoty europejskiej i przed wejściem w życie zasady swobody gospodarczej, jaka obowiązuje teraz w UE. Obecnie właściciel biznesu ma znacznie więcej możliwości, by zacząć zarabiać poza Polską i korzystać z lokalnych ulg praz świadczeń. Nie musi też już na starcie inwestować poważnych sum. Nie ma również potrzeby, by zmieniał zakres swojej pracy lub by był zmuszony do przeprowadzki. Swoją firmę za granicą może zarejestrować tylko formalnie, a prowadzić ją na dotychczasowych zasadach.

Obowiązkiem przedsiębiorcy jest wtedy dbałość o składanie terminowych sprawozdań finansowych oraz rozliczanie się z fiskusem. Warto pamiętać, że jeśli zarejestrowało się firmę w Niemczech, podlega się prawodawstwu w danym landzie. Rozgraniczenie prawa krajowego i lokalnego może być problematyczne. Aby mieć pewność, że wymogi prawne zostały spełnione w odpowiedni sposób, można skorzystać z doradztwa. Usługi typu outsourcing świadczy KRZYSZTOF PEŚLA Kancelaria Adwokata Niemieckiego - Rechtsanwaltskanzlei Kancelaria Radcy Prawnego, posiadająca biura zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.

Decydując się na pomoc doradcy, przedsiębiorca zwiększa sobie koszty prowadzenia działalności, ale też wybiera opiekę, dzięki której ma możliwość  uniknięcia wielu problemów, głównie w sferze podatkowej. Kontakt z pracownikami kancelarii można nawiązać telefonicznie lub online.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://www.pesla.pl/
Dodano: 2023-01-20
Telefon: 91 421 37 99
Miejscowość: Szczecin
Adres: Panieńska 19
Kod pocztowy: 70-535
Źródła: https://www.pesla.pl/firmawniemczechoferta.htmlZlokalizowane Niedaleko