Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Piasecznie Piotr Gładzik

Komornik w Górze Kalwarii. Co może, a czego nie może zająć?Egzekutor w społeczeństwie kojarzony jest zwykle negatywnie, gdyż odbiera ruchomości bądź nieruchomości. Warto jednak pamiętać, że działa on jedynie na podstawie i w granicach prawa. Zobacz, co może, a czego nie może zająć komornik sądowy.

Co może zająć komornik?

Egzekutor może zająć różnego rodzaju przedmioty lub majątek dłużnika w celu zaspokojenia wierzytelności wierzyciela. Przykładowe elementy majątku, które może zająć komornik w Górze Kalwarii to:

  1. Ruchomości: meble, sprzęt AGD/RTV, samochody, motocykle, łodzie, narzędzia, biżuteria, sztuka, książki, ubrania, sprzęt sportowy.

  2. Nieruchomości: domy, mieszkania, działki, garaże, lokale użytkowe.

  3. Prawa majątkowe: akcje, udziały, polisy ubezpieczeniowe, prawa autorskie.

  4. Pieniądze: gotówka, depozyty bankowe, wynagrodzenie, alimenty, emerytury, renty.

Warto jednak pamiętać, że komornik nie może zająć całego majątku dłużnika, a jedynie tyle, ile jest wystarczające do spłaty długu.

Czego nie może zająć komornik?

Egzekutor nie może zająć pewnych kategorii przedmiotów, które są chronione przez prawo przed egzekucją. Przykłady takich przedmiotów to:

  1. Podstawowe meble: nie może zająć łóżka, stołu, krzeseł, szafy, szuflad, szafek nocnych, lamp, dywanów i innych mebli, które są potrzebne do normalnego funkcjonowania dłużnika i jego rodziny.

  2. Ubrania i bielizna: nie może zająć ubrań i bielizny, które są potrzebne dłużnikowi i jego rodzinie do codziennego użytku.

  3. Środki higieny osobistej: nie może zająć kosmetyków, mydeł, past do zębów, szamponów, dezodorantów i innych środków higieny osobistej, które są potrzebne dłużnikowi i jego rodzinie.

  4. Artykuły spożywcze: nie może zająć żywności w ograniczonych ilościach, która jest potrzebna dłużnikowi i jego rodzinie do przetrwania.

  5. Narzędzia potrzebne do pracy: nie może zająć narzędzi, maszyn i sprzętu, który jest potrzebny dłużnikowi do wykonywania pracy.

  6. Przedmioty mające wartość sentymentalną: nie może zająć przedmiotów, które mają dla dłużnika wartość sentymentalną, takich jak albumy ze zdjęciami, pamiątki rodzinne, listy i inne przedmioty o podobnym charakterze.

Powyższa lista jest ogólna – wynika to z faktu, że sytuacja każdego dłużnika jest inna i nie można stworzyć katalogu zamkniętego rzeczy, które nie podlegają egzekucji – w ofercie komornika Piotra Gładzika znajdują się pomoc dla wierzycieli, a także licytacje ruchomości oraz nieruchomości.
Autor: Karina Szulc
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://www.komornikgladzik.pl
Dodano: 2023-02-11
Telefon: 226990881
Miejscowość: Piaseczno
Adres: Kościuszki 27
Kod pocztowy: 05-500
Źródła: https://www.komornikgladzik.pl/komornik-gora-kalwariaZlokalizowane Niedaleko