Kolmat

Czyszczenie studniStudnia, z której wydobywa się wodę, jest naturalnym miejscem – używając fachowego określenia, reaktorem – dla rozwoju bakterii na skutek zachodzących procesów chemicznych i biologicznych. Nie da się w pełni skutecznie przeciwdziałać powstawaniu osadów ani wewnątrz całej studni, ani na filtrze, ale można walczyć z niechcianymi efektami. W zasadzie słuszniejsze byłoby powiedzieć, że nie tyle można, ile wręcz należy, jeśli oczekuje się długowieczności i niesłabnącej wydajności studni.

Czyszczenie studni jest konieczne? Oczywiście, że tak, i nie chodzi wyłącznie o kwestie finansowych korzyści płynących z wydłużania żywotności instalacji. Osady i tworzące je bakterie są bowiem groźne dla człowieka, gdy zaczynają wpływać na parametry wody. Zakażenia, nieprzyjemny zapach, odpychający smak, nieestetyczny wygląd to tylko część niepożądanych skutków pozostawienia studni bez opieki.

Studnia musi być wyczyszczona w całości. Samo pozbycie się osadów z filtra nie wystarczy, choć chwilowo zwiększy wydajność. Jeśli już pojawia się decyzja o regeneracji studni, niech będzie to zabieg kompleksowy, oczyszczający z osadów całą instalację. Wykorzystuje się do tego specjalistyczne metody chemiczne i mechaniczne. Szczególnie w przypadku trwalszych, trudniejszych do usunięcia osadów często trzeba sięgać po łączone techniki.

Czyszczenie należy zlecać profesjonalnym firmom, takim jak kolmat.pl, które podchodzą do serwisu w sposób kompleksowy. Począwszy od diagnostyki z użyciem kamer umieszczanych w studni oraz analizy dostępnej dokumentacji, przez dobór odpowiednich metod czyszczenia, po ostateczne sprawdzenie stanu po regeneracji i regularne serwisy.

Warto wiedzieć, że osady pozostające w studni w szybkim tempie zaburzają jej prawidłowe, efektywne funkcjonowanie. W pewnym momencie filtry mogą być tak zapchane, a woda tak zanieczyszczona, że studnia nadaje się jedynie do likwidacji. Dlatego nie opłaca się szukać pozornych oszczędności poprzez unikanie regularnych przeglądów czy zlecenia oczyszczania profesjonalistom.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://kolmat.pl/
Dodano: 2019-01-28
Telefon: 517 966 385
Miejscowość: Rospuda
Adres: Rospuda 10
Kod pocztowy: 16-424
Źródła: https://kolmat.pl/czyszczenie-studniZlokalizowane Niedaleko