Klinika dla młodzieży Oaza

Uzależnienie od internetu - konsekwencje i leczenieW dzisiejszych czasach internet jest niemalże wszechobecny. Służy on nie tylko do pracy, ale też pozyskiwania informacji czy rozrywki. Daje możliwość kontaktowania się ze znajomymi, rozwijania biznesu, grania czy robienia zakupów bez wychodzenia z domu. Niestety od internetu można się uzależnić, a najbardziej podatną grupą jest młodzież. Nałóg ten, podobnie jak inne uzależnienia, wpływa na całe życie danej osoby, co oznacza, że zaczyna ona zaniedbywać codzienne obowiązki, a niekiedy też odcina się od najbliższych. Warto więc wiedzieć, jak wyglądają pierwsze alarmujące symptomy, na które powinni być wyczuleni szczególnie rodzice. Samodzielne wychodzenie z nałogu bywa problematyczne, dlatego niektórzy poszukują wsparcia z zewnątrz. Gwarantują je specjalistyczne ośrodki współpracujące z wykwalifikowanym personelem o odpowiednich kompetencjach i doświadczeniu.

Tym godnym uwagi jest klinika Oaza. To doskonale zaopatrzona placówka zapewniająca dyskrecję i komfort wszystkim podopiecznym. Są nimi osoby w różnym wieku, chcące rozpocząć nowe, lepsze życie, wolne od nałogów. Uzależnienie od internetu przekłada się na pogorszenie wyników w szkole lub pracy, co niejednokrotnie prowadzi do zwolnień. Do ośrodka zgłaszają się zarówno kobiety, mężczyźni, jak i nastolatkowie, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez dostępu do sieci.

Jednym z najczęściej występujących objawów uzależnienia jest sytuacja, w której relacje zawierane wirtualnie stają się ważniejsze niż te realne. Co ciekawe, nałóg ten może objawiać się podobnie, jak ma to miejsce wśród osób zażywających substancje psychoaktywne. Pierwszym i jednocześnie najważniejszym krokiem jest zaprzestanie korzystania z sieci. Rozwiązanie to sprawia problemy, dlatego część osób ogranicza używanie internetu stopniowo, aż do chwili całkowitego zaniechania.

Niezwykle pomocna w tym procesie jest obecność bliskich oraz terapeutów, którzy zapewniają profesjonalną pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują. Osoby uczęszczające na regularne spotkania w gabinecie czują większą motywację do leczenia, dzięki czemu ich próby wychodzenia z nałogu kończą się często powodzeniem. Psychoterapia daje też szansę zredukowania negatywnych emocji oraz odnalezienia nowych życiowych celów. Czas jej trwania ustalany jest indywidualnie podczas pierwszego spotkania konsultacyjnego.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://www.terapiemlodziezy-oaza.pl/
Dodano: 2021-11-09
Telefon: 725 18 70 70
Miejscowość: Choceń
Adres: Ługowiska 1
Kod pocztowy: 87-850
Źródła: https://www.terapiemlodziezy-oaza.pl/objawy-uzaleznienia-internetu


Zlokalizowane Niedaleko