Kancelaria Komornicza w Mińsku Mazowieckim

Kiedy wierzyciel może zgłosić się do komornika apelacji lubelskiej i jakie warunki musi spełnić?Polubowne sposoby na odzyskanie długów, takie jak negocjacje i ponaglenia, często przynoszą rezultaty. Ich zastosowanie pozwala skrócić czas oczekiwania na zapłatę, a także zachować dobre stosunki z klientem czy kontrahentem. Zawsze warto też rozważyć wydłużenie terminu spłaty czy rozłożenie jej na kilka rat.

Jednak w sytuacji gdy dłużnik nie wywiązuje się ze swojego obowiązku i mimo ustaleń nie dotrzymuje terminu płatności, wówczas wierzyciel może skorzystać z drogi sądowej. Aby dochodzić swych praw, musi zgromadzić niezbędne dokumenty dotyczące należności. Następnie powinien udać się do sądu, który potwierdzi istnienie roszczenia i określi jego zakres, jak również uzna obowiązek dłużnika.

Wierzyciel, który otrzymał już prawomocny wyrok sądu będący tytułem egzekucyjnym i wykonawczym, może zgłosić się do komornika, a ten w jego imieniu przystąpi do windykacji długu. W przypadku wyboru kancelarii komorniczej należy się kierować obszarem jej działania. Komornik apelacji lubelskiej może zajmować się sprawami podlegającymi Sądowi Apelacyjnemu w Lublinie. Są to sprawy rozstrzygane przez sądy okręgowe w Zamościu, Radomiu, Lublinie i Siedlcach.

Mieszcząca się w Mińsku Mazowieckim kancelaria komornicza zajmuje się odzyskiwaniem długów na terenie podlegających jej miast i gmin. Ich szczegółowy wykaz znajduje się na stronie internetowej: kancelaria-komornicza.com.pl. Dzięki temu, że kancelaria ta nie ma spraw zaległych, może zajmować się także odzyskiwaniem długów dla wierzycieli z całego kraju. Możliwość wyboru komornika mają jednak tylko ci wierzyciele, których sprawy nie wymagają egzekucji z nieruchomości lub jej wydania. Wierzyciel nie może skorzystać z tej opcji, jeśli dla odzyskania jego długu konieczne jest opróżnienie z osób lub rzeczy lokali mieszkalnych i komercyjnych.

Komornik przystępuje do swych zadań, kiedy otrzyma od wierzyciela wniosek o wszczęcie egzekucji wraz z kompletem wymaganych dokumentów. Pierwszym krokiem jest ustalenie stanu posiadania osoby zalegającej z należnościami. W tym celu komornik sprawdza między innymi księgi wieczyste. Jest to istotne dla potwierdzenia, czy dłużnik jest właścicielem lub współwłaścicielem jakiejś nieruchomości. Komornik zajmuje się też wyszukiwaniem kont bankowych zadłużonego oraz wysyła zapytanie do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.
Autor: Karina Szulc
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://www.kancelaria-komornicza.com.pl/
Dodano: 2022-01-23
Telefon: 690365010
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Adres: 11 Listopada 15
Kod pocztowy: 05-300
Źródła: https://www.kancelaria-komornicza.com.pl/Zlokalizowane Niedaleko