Kancelaria Adwokacka Adwokat Natalia Gierczycka

Rozwody w Gliwicach — adwokat odpowiada na najczęstsze pytaniaKażdego roku w Polsce odbywa się wiele rozpraw rozwodowych. Małżonkowie planujący rozstanie często mają dużo pytań i kierują się do kancelarii prawnej, by lepiej poznać aktualnie obowiązujące przepisy. Jak przygotować się do rozwodu? Co na temat rozpadającego się związku musi wiedzieć adwokat? Rozwody w Gliwicach często obejmują kwestie związane z opieką nad dziećmi. W takiej sytuacji konieczne jest przedstawienie większej ilości faktów na temat małżeństwa.

Jeżeli para ma małoletnie dzieci należy ustalić, z kim będą mieszkać po rozwodzie i jak będzie wyglądać podział obowiązków rodzicielskich. W niektórych sytuacjach jedna ze stron stara się o ograniczenie praw do decydowania o życiu małoletniego drugiej, jest to możliwe, gdy dochodzi do przemocy i kontakt z matką lub ojcem jest dla dziecka niebezpieczne.

Rozpad małżeństwa wiąże się także z koniecznością podziału majątku wspólnego. Mogą do niego należeć między innymi mieszkanie, samochód, oszczędności na koncie bankowym. W przypadku trudności z dojściem do kompromisu można wybrać się do mediatora i podyskutować o kwestiach majątkowych w obecności postronnej osoby.

Jak szybko można uzyskać rozwód? Najszybciej rozpatrywane są sprawy za porozumieniem stron. Nieco dłuższy czas zajmują rozprawy z orzekaniem o winie, gdy trzeba udowodnić, że to żona lub mąż są przyczyną rozstania. Konieczne jest przedstawienie materiałów dowodowych, na przykład zdjęć potwierdzających zdradę i obdukcji lekarskich.

Na stronie internetowej pod adresem gierczycka.pl można dowiedzieć się więcej na temat działalności adwokata specjalizującego się w rozwodach. Do jego obowiązków należy dopełnianie formalności rozwodowych oraz reprezentacja interesów klienta na sali sądowej.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://gierczycka.pl/
Dodano: 2023-11-21
Telefon: 662 199 191
Miejscowość: Katowice
Adres: Kościuszki 6
Kod pocztowy: 40-049
Źródła: https://gierczycka.pl/adwokat-rozwodowy-gliwiceZlokalizowane Niedaleko