Kancelaria Adwokacka - Adwokat Magdalena Połacik

Upadłość konsumencka - dlaczego niektórzy mieszkańcy Katowic się na nią decydują?Narastające zobowiązania finansowe oraz nieudane próby oddawania należności niejednokrotnie prowadzą do coraz większych zadłużeń, a niekiedy też do bankructwa. Wszystkie osoby chcące uchronić się przed takim scenariuszem, mogą ogłosić upadłość konsumencką. Działanie to wiąże się z licznymi formalnościami, jakich należy przypilnować oraz koniecznością skierowania sprawy do sądu. Na szczęście dziś nie trzeba zajmować się powyższymi kwestiami na własną rękę, ponieważ istnieją kancelarie adwokackie, specjalizujące się w tym zagadnieniu. Ich prawnicy tłumaczą, w jakich sytuacjach ogłoszenie upadłości jest możliwe oraz z jakimi konsekwencjami się wiąże. Wszystkie osoby planujące wynajęcie prawnika, mogą zajrzeć na witrynę adwokatpolacik.pl.

Jest to adres kancelarii, z którą kontaktują się klienci z Katowic. Upadłość konsumencka, na jaką się decydują, daje szansę rozpoczęcia nowego życia bez długów. Jest ona ogłaszana w toku postępowania sądowego i stanowi ratunek dla osób nieprowadzących działalności gospodarczych, które z różnych względów stały się niewypłacalne. Celem takiego działania jest całkowite oddłużenie klienta oraz doprowadzenie do umorzenia części bądź całego długu. Upadłość może być ogłoszona jedynie w przypadku dłużników, którzy są niewypłacalni od co najmniej 3 miesięcy.

Dzięki aktualnie obowiązującym przepisom sądy nie mogą oddalać wniosków osób, które stały się dłużnikami na skutek niedbalstwa czy nieodpowiedzialnego zaciągania kredytów bankowych lub brania pożyczek z wysokim oprocentowaniem. Konsumenci stają się niewypłacalni zawsze wtedy, gdy ich comiesięczna pensja jest na tyle niska, że nie jest w stanie pokrywać kwot związanych ze spłatą należności. Zazwyczaj ogłoszenie upadłości konsumenckiej stanowi ostatnią szansę na uwolnienie się od piętrzącej się spirali długów.

W procesach tego typu ustalany jest realny plan spłaty. Najczęściej należność oddawana jest w ratach, których wysokość ustalana jest indywidualnie, po zapoznaniu się z wysokością zarobków klienta. Ogłoszenie upadłości daje szansę odzyskania kontroli nad życiem i komfortu psychicznego oraz uwolnienia się od wierzycieli. Osoby decydujące się na takie rozwiązanie nie martwią się też odsetkami, które przestają być naliczane. Z upadłości korzystają również wspólnicy lub komandytariusze prowadzący spółki komandytowo-akcyjne, komandytowe, jawne oraz partnerskie.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://www.adwokatpolacik.pl/
Dodano: 2022-08-14
Telefon: 507128697
Miejscowość: Katowice
Adres: Graniczna 29
Kod pocztowy: 40-730
Źródła: https://www.adwokatpolacik.pl/3,62,60,upadlosc-konsumencka-katowice.html
https://magazynprzedsiebiorcy.pl/prawo
https://www.mecenasi.pl/


Zlokalizowane Niedaleko