K9 & MED Traning Center

Szkolenie z zakresu ultrasonografii – co warto wiedzieć?Pracownicy ochrony zdrowia powinni cały czas podnosić swoje kwalifikacje i śledzić najnowsze osiągnięcia medycyny. Dzięki temu będą mogli świadczyć niezbędna pomoc pacjentom w każdej sytuacji. Jedną z podstawowych metod poprawnej oceny stanu zdrowia jest badanie USG. Aby móc je wykonać samodzielnie i poprawnie interpretować wyniki, należy odbyć szkolenie.

Ultrasonografia to całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny sposób diagnostyki schorzeń narządów wewnętrznych, w którym wykorzystuje się fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Dodatkowo technikę można zastosować do monitorowania przebiegu ciąży oraz ewentualnie do diagnozowania nowotworów (szczególnie piersi). Warto wiedzieć, że aby korzystać z urządzenia, należy odbyć kurs, który jest uznawany przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne. Po jego ukończeniu można ubiegać się o certyfikat PTU. Jak wybrać odpowiednie szkolenie z ultrasonografii?

Najlepiej zapisać się na zajęcia, które będą dotyczyć bezpośrednio obszarów, z jakimi dany lekarz lub inny pracownik medyczny będzie się spotykał podczas pracy z pacjentami. Poza tym należy upewnić się, że kurs obejmuje nie tylko wykłady oraz prezentacje, ale i ćwiczenia praktyczne na nowoczesnym, atestowanym sprzęcie. Dodatkowo warto sprawdzić, czy kurs jest prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora, który przewiduje w harmonogramie czas na dyskusję oraz zadawanie pytań. Istotna jest także liczba uczestników. Świetną opcją będzie wybór podmiotu, który prowadzi zajęcia w małych, kilkuosobowych grupach. To gwarantuje, że prowadzący będzie mieć wystarczająco dużo czasu dla każdego uczestnika. Po ukończenia nauki kursanci powinni otrzymać certyfikat. Różnego rodzaju szkolenia medyczne oferuje K9&MED Training Center. Oferta zawiera między innymi kurs:

  • kwalifikowanej pierwszej pomocy,

  • dla ratowników KPP,

  • z obsługi ultrasonografu.

Warto wiedzieć, że koszt szkolenia zależy od wybranego wariantu. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się ze specjalistą, który dobierze najlepszą opcję.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://k9med.pl
Dodano: 2023-06-05
Telefon: 516024319
Miejscowość: Gliwice
Adres: Płażyńskiego 38
Kod pocztowy: 44-100
Źródła: https://k9med.pl/szkolenie-urazowe-dla-ratownikow-kppZlokalizowane Niedaleko