JUTOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Znaki ppożSzkolenia z ochrony przeciwpożarowej powinny być przeprowadzaną cyklicznie formą pozwalającą na podniesienie poziomu wiedzy i zdobycie umiejętności radzenia sobie w trudnej sytuacji, jaką jest pożar. Zaleca się jej przeprowadzanie w każdej jednostce, bez względu na to czy jest to firma, biuro, fabryka czy placówka oświatowa. Organizatorem takiego spotkania powinien być pracodawca lub osoba przez niego wyznaczona, natomiast prowadzącym - specjalista BHP lub zaproszony specjalnie na tę okazję przedstawiciel straży pożarnej. 

Jednym z podstawowych tematów podnoszonych podczas takiego kursu powinny być znaki ppoż. To zbiór odpowiednio opracowanych grafik, zazwyczaj dobrze znanych każdemu pracownikowi, wykonującemu swoje obowiązki zawodowe w wielokondygnacyjnym budynku. Zatrudnione osoby mają obowiązek orientować się, gdzie poszczególne tabliczki są umieszczone i co oznaczają. Jest to kluczowa wiedza w sytuacji, gdy dojdzie do pojawienia się ognia.

Dlatego też ponowne przypomnienie znaków i wyjaśnienie ich znaczenia powinno być stałym punktem każdego szkolenia ppoż. Warto do tego celu użyć zbioru dostępnego w ofercie na stronie internetowej jutom.com.pl. Pod podanym linkiem można zamówić poszczególne oznaczenia przeciwpożarowe, wykonane zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami. Dostawca proponuje szeroki wybór modeli w dobrej cenie. Prowadzący szkolenie może użyć podczas swojej prelekcji wspomnianych tabliczek i każdą z nich dokładnie omówić. Ponowne powtórzenie znanych już większości słuchaczy informacji może im się wydać bezsensowne, jednak jest to często stosowany zabieg. Pozwala na lepsze utrwalenie przekazywanych treści, a tym samym instynktowne skorzystanie z takiej wiedzy w sytuacji stresowej, na przykład w czasie pożaru, kiedy racjonalne myślenie jest mocno przytłumione przez panikę i dezorientację.

Zakup znaków do użytku szkoleniowego jest o wiele lepszą formą przedstawiania niezbędnych wiadomości, niż korzystanie z wersji drukowanej (warto pamiętać o ochronie środowiska) czy też udostępnionej w postaci wyświetlenia w prezentacji multimedialnej. 


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://jutom.com.pl/
Dodano: 2021-08-17
Telefon: 798230180
Miejscowość: Blizne Łaszczyńskiego
Adres: Świętego Mikołaja 27
Kod pocztowy: 05-082
Źródła: https://jutom.com.pl/znaki-przeciwpozarowe


Zlokalizowane Niedaleko