Trust Bydgoszcz

Jakie wsparcie zapewnia prawnik z Bydgoszczy podczas rozwodu?Rozstanie pomiędzy partnerami, bez względu na staż związku, niemal zawsze jest trudnym i bolesnym przeżyciem. Niestety w większości przypadkach w rozprawach sądowych uczestniczą skłóceni małżonkowie, którym trudno dojść do porozumienia w ważnych kwestiach, takich jak m.in. podział majątku czy sprawowanie opieki nad małoletnimi dziećmi. Jeszcze trudniej jest w sytuacji, gdy rozwód ma być z orzekaniem winy partnera. Wtedy trzeba dostarczyć odpowiednich dowodów oraz konieczne jest przesłuchanie świadków.

Kiedy pomocna może okazać się współpraca z kancelarią prawną?

Już sama informacja o rozstaniu to cios dla wielu małżonków, którzy załamując się, nie są w stanie podejmować racjonalnych decyzji, zapominając o własnej przyszłości. Niestety wielu postanowień w sądzie nie można już zmienić (choćby kwestie podziału majątku), dlatego być może warto skorzystać z zewnętrznej pomocy. Mowa oczywiście o podjęciu współpracy z adwokatem, który prowadzi sprawy rozwodowe. Często już sama rozmowa z prawnikiem jest ogromnym wsparciem dla klienta. Ponadto adwokaci mogą przejąć większość formalnych kwestii, a także odciążyć klienta, aby nie musiał samodzielnie kontaktować się z byłym małżonkiem.

Na stronie internetowej trust.bydgoszcz.pl można zapoznać się z ofertą kancelarii adwokackiej działającej na terenie Bydgoszczy. Sprawy o rozwód oraz szeroko rozumiane prawo rodzinno-opiekuńcze to jedna z głównych specjalizacji zatrudnianych adwokatów. Prawnicy pomagają przygotować wszystkie niezbędne dokumenty oraz reprezentują stronę podczas mediacji przedsądowych i rozpraw. Kancelaria przygotowuje również ewentualnych świadków do przesłuchań w sądzie. 

Pomoc prawna przydaje się także w trudnych sprawach rozwodowych, gdy jeden z małżonków walczy o wyłączną opiekę nad dziećmi oraz dodatkowe alimenty na siebie (taka opcja jest możliwa tylko w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie). Tutaj konieczne jest wręcz wsparcie osób doskonale znających się na obowiązujących przepisach dotyczących prawa rodzinno-opiekuńczego. 
Autor: Karina Szulc
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: http://www.trust.bydgoszcz.pl
Dodano: 2022-12-01
Telefon: 792 103 785
Miejscowość: Bydgoszcz
Adres: Rumińskiego 6
Kod pocztowy: 85-030
Źródła: http://www.trust.bydgoszcz.pl/sprawy-rozwodowe-i-podzial-majatku


Zlokalizowane Niedaleko