Jasna Psychoterapia

Kiedy jest stosowana terapia dla par w Warszawie?Pomoc psychologa czy psychoterapeuty może przydać się w bardzo różnych sytuacjach, co ważne, nie tylko pojedynczym osobom, ale też na przykład parom (oraz rodzinom). Kiedy jest ona stosowana, zalecana i co warto wiedzieć na jej temat?

Na pewno najważniejsze jest to, że taka terapia ma sens tylko wtedy kiedy oboje partnerzy są zdecydowani, że chcą ratować związek. Nawet jeśli szanse na to są niewielkie, warto spróbować. Jeśli jednak np. jedna ze strony z góry zakłada, że nic to nie da, bo na przykład nie jest w stanie wybaczyć zdrady czy po prostu nie chce już pozostawać w tej relacji, rozwiązanie to faktycznie może nie mieć sensu. Dotyczy to zresztą każdej terapii - trzeba być do niej przekonanym oraz zdeterminowanym w zmianie swojego życia. Jeśli zmiany tej się nie chce, nawet najlepszy terapeuta nie pomoże.

Terapia par często  jest traktowana jako ostatnia metoda ratunku związku, nie tylko po zdradzie, ale też w obliczu innych ważnych kryzysów, których przyczyny mogą być najróżniejsze. Poza tym pary mogą nie móc się ze sobą porozumieć czy myśleć o rozstaniu ze względu na różne czynniki, jak wypalenie, syndrom pustego gniazda (po wyprowadzce dorosłych dzieci z domu) czy inne cele i oczekiwania, względem związku czy ogólnie wspólnego życia. Jednak terapia dla par w Warszawie, opisana na stronie jasnapsychoterapia.pl, może być też wybierana przez osoby, które chcą poprawić jakość relacji, lepiej rozumieć i zaspokajać swoje potrzeby, porozumieć się co do ważnych spraw, generujących konflikt, czy czują, że oddalają się od siebie i pragną wzmocnić relację. Może to też dotyczyć życia erotycznego - kiedy w związku "wygasł ogień" psychoterapię może poprowadzić seksuolog.

Wsparcie psychologa czy terapeuty może też być jednak potrzebne na początku związku, gdy np. jedna ze stron ma problem z zaangażowaniem się w relację mocniej. Wówczas istotne jest dotarcie do źródła takich problemów - nierzadko mają one korzenie w dzieciństwie i są powodowane np. wychowywaniem się w rodzinie dysfunkcyjnej.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://jasnapsychoterapia.pl
Dodano: 2024-01-12
Telefon: 538458111
Miejscowość: Warszawa
Adres: Aleje Jerozolimskie 99
Kod pocztowy: 02-001
Źródła: https://jasnapsychoterapia.pl/terapia-dla-par-warszawa/Zlokalizowane Niedaleko