Inerge sp. z o.o.

Akumulator AGM 12V 12Ah marki Inerge – do czego można go użyć i jakie ma zalety?Baterie magazynujące energię przeznaczone do wielokrotnego ładowania mogą pełnić rolę podstawowego źródła prądu dla różnego rodzaju urządzeń, jak również bufora zabezpieczającego na przykład serwery, komputery, instalacje alarmowe czy sprzęt medyczny przed zanikiem zasilania. W przypadku pracy buforowej akumulator jest na stałe podłączony do sieci i ładuje się w trybie ciągłym, natomiast w pracy cyklicznej jest rozładowywany przez odbiorniki, a następnie pobiera i magazynuje energię z innego źródła.

Zasilanie awaryjne wymaga użycia akumulatora niezawodnego i najlepiej takiego, który jest bezobsługowy. Wśród modeli odpowiednich do takiej funkcji wyróżnia się akumulator AGM 12V 12Ah marki Inerge. Jest to urządzenie niewymagające ingerencji i regularnego uzupełniania elektrolitu, ponieważ zastosowano w nim technologię opierającą się na matach szklanych o wysokiej porowatości. Elementy te są separatorami między płytkami wykonanymi z ołowiu i wchłaniają cały znajdujący się w baterii elektrolit.

Bardzo wysoka szczelność akumulatora sprawia, że woda wchodząca w skład substancji będącej przewodnikiem po odparowaniu nie wydostaje się na zewnątrz, tylko krąży w obiegu zamkniętym. Hermetyczność obudowy chroni też baterię przed korozją, co znacznie wydłuża jej żywotność oraz zapewnia wyższe bezpieczeństwo stosowania.

Zakupu akumulatora AGM można dokonać na stronie internetowej sklepu. Model ten – ze względu na stabilność i równomierne rozłożenie elektrolitu – zdaje też egzamin jako zasilacz na łodziach i w kamperach. Odporność na wstrząsy i wibracje, a nawet na duże i gwałtowne przechylenia jest nie do przecenienia w takich maszynach. Dodatkowo solidna obudowa z tworzywa ABS zmniejsza ryzyko uszkodzenia baterii – zarówno mechanicznego, jak i na skutek działania wysokich temperatur. Rozwiązanie wykorzystujące maty szklane pozwoliło też skrócić czas ładowania urządzenia.

Oprócz akumulatorów AGM w sklepie dostępne są również źródła energii bazujące na technologii żelowej oraz baterie litowo-żelazowo-fosforanowe o różnych pojemnościach.
Autor: Artur Szulc
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://inerge.pl
Dodano: 2023-01-21
Telefon: 570555444
Miejscowość: Opacz
Adres: Opacz 96
Kod pocztowy: 05-520
Źródła: https://inerge.pl/akumulatory-agm/akumulator-agm-12v-12ah-inerge.htmlZlokalizowane Niedaleko