HYDROCHEMIA mgr Łukasz Zyskowski

Badanie wody ze studniWoda ze studni nie zawsze jest bezpieczna do spożywania. Aby mieć pewność co do jej jakości, warto zlecić jej badanie profesjonalnemu laboratorium. Tylko w ten sposób można wykluczyć zakażenie substancjami, które mogą być niebezpieczne zarówno dla zdrowia, jak i życia spożywającego wodę.

Profesjonalne laboratoria, które wykonują badanie wody ze studni, posługują się akredytowanymi metodami badawczymi. W zależności od potrzeb specjaliści z laboratorium Analiza Wody mogą wykonać jedno z wielu oferowanych badań. Podstawowym jest badanie fizykochemiczne wody ze studni głębinowej i jej monitoring kontrolny. W jego zakresie wykonywane są analizy takich czynników jak:

  • azotany,
  • barwa,
  • zapach,
  • mętność,
  • odczyn pH,
  • jon amonowy,
  • żelazo ogólne,
  • glin,
  • przewodność elektrolityczna właściwa.

Oprócz tego laboratorium oferuje wykonanie monitoringów przeglądowych, które obejmują więcej czynników i pierwiastków niż badanie podstawowe. W tego typu monitoringu analizowane są fluorki, mangan,  ołów, nikiel czy też obecność bakterii z grupy coli.

Innym proponowanym badaniem jest to pozwalające stwierdzić, czy woda nadaje się do spożycia. Takie analizy pomagają też w podjęciu decyzji odnośnie najlepszego systemu uzdatniania wody. Można zlecić również badanie wody poszerzone mikrobiologiczne, fizykochemiczne poszerzone czy też podstawowe mikrobiologiczne. Dzięki nim wiadomo m.in. czy w wodzie ze studni są obecne bakterie Escherichia coli, enterokoki kałowe, Clostridium perfringens.

Laboratorium przeprowadzane badania dopasowuje do przepisów, które odnoszą się do wód uzdatnianych, powierzchniowych i ścieków. Poszczególne analizy obejmują kilkadziesiąt parametrów, są wykonywane profesjonalnie i dokładnie. Klienci zlecający badanie mogą też liczyć na pomoc konsultacyjną pracowników laboratorium. Wszystkie analizy przeprowadzane są nie tylko z największą starannością, ale też w możliwie krótkim czasie. Koszty uzależnione są od rodzaju badania. Z całą ofertą i cennikiem można zapoznać się na stronie internetowej firmy.

 


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://analizawody.pl/
Dodano: 2019-04-14
Telefon: 33 819 28 64
Miejscowość: Bielsko-Biała
Adres: Giewont 16
Kod pocztowy: 43-316
Źródła:Zlokalizowane Niedaleko