Gwintex

Kiedy należy wykonać zamrażanie grzejników?Największym problemem podczas awarii systemu grzewczego jest możliwość rozszczelnienia się instalacji (rur, zaworów, grzejnika) i wyciek wody. Generuje to spore szkody materialne, tym większe, im więcej cieczy wydostanie się na zewnątrz. Dlatego tak istotne jest, by już po dostrzeżeniu pierwszych oznak, że przyda się wizyta hydraulika, zadbać o zamknięcie obiegu wody. W domu  jednorodzinnym z oddzielnym systemem grzewczym zakręcenie zaworu w instalacji nie jest trudne. Znacznie bardziej kłopotliwe jest znalezienie rozwiązania w bloku lub budynku, w którym CO tworzy całość. W takiej sytuacji praktykowaną przez specjalistów opcją jest zamrażanie grzejników.

Jest to sprawdzony sposób na sprawne wyłączenie z obiegu tylko tego fragmentu instalacji, na którym doszło do awarii. Umożliwia przeprowadzenie dokładniejszej diagnostyki lub wymianę nieszczelnego elementu bez konieczności pozbawiania ciepła innych mieszkańców. Zamrożenie wody w grzejnikach zatyka też wypływ cieczy, co zapobiega zalaniu mieszkania. 

Kluczowe we wspomnianym zabiegu jest zastosowanie odpowiedniej techniki zamrażania. Fachowcy z firmy Gwintex Andrzej Kasprzak stosują sprzęt pozwalający na błyskawiczne obniżenie temperatury rur w danym miejscu oraz zmianę stanu skupienia przepływającej wewnątrz wody. Na bieżąco monitorują też przekrój zamrożonej instalacji oraz panujące wewnątrz ciśnienie. Niedopełnienie tego kroku może skończyć się rozsadzeniem zamontowanej armatury grzewczej, gdyż woda, zamieniając się w lód, zwiększa swoją objętość.

Wspomniana firma poleca się jako pogotowie hydrauliczne przy różnego rodzaju awariach systemu CO. Jej pracownicy są w stanie odpowiedzieć na zgłoszenie o awarii o każdej porze dnia i nocy.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://wymianagrzejnikow.wroclaw.pl/
Dodano: 2022-02-26
Telefon: +48 665 531 347
Miejscowość: Wrocław
Adres: Pomorska 18
Kod pocztowy: 50-218
Źródła: https://wymianagrzejnikow.wroclaw.pl/hydraulik-wroclaw/zamrazanie-i-gwintowanie-rur/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzejnik


Zlokalizowane Niedaleko