GALECO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Montaż rynien różnego rodzajuJak zamontować rynny krok po kroku? Każda osoba, która remontuje lub buduje dom powinna wiedzieć, że właściwy system rynien ma związek z rodzajem dachu. Chodzi tutaj o jego pokrycie i rozmiary. Najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalista, czyli dekarz. Ma się pewność, że założenie dachu i rynien pójdzie zgodnie z planem. Dekarz pomoże i poleci wybór odpowiednich rynien, haków rynnowych i uchwytów. Montaż rynny nie należy do najłatwiejszych zadań!

Montaż rynny krok po kroku zaczyna się od mocowania haków. Gdy dekarz mocuje haki musi pamiętać o tym, że długość rynny nie może może być większa od powierzchni przedłużenia dachu. Uchwyty powinny być właściwie dopasowane do desek lub ściany, tak aby ich część wysuwała się do dwóch trzecich swojej szerokości. Następnie ma on za zadanie połączyć wszystkie rynny. Zanim dekarz założy rynny musi je dokładnie zmierzyć i dociąć tak, aby miejsca ich łączeń znajdowały się gdzie indziej niż haki. W celu połączenia rynien stosuje się zatrzaski z zaślepkami.

A jak zamontować rury spustowe? Do tego zadania dekarz będzie potrzebował obejmy i kolanka o różnym kącie załamania. Dlaczego jest to tak ważne? Różny kąt załamania daje możliwość zmiany kierunku rury. Przed ich zamontowaniem dekarz ma za zadanie wymierzyć odległość między ścianą a rurą. Odległość jest kluczowa, ponieważ dzięki niej zostanie poprawnie zamontowana pierwsza obejma rury spustowej.  Powinna ona zostać zamocowana z dwóch stron, tylko wtedy dekarz ma pewność, że artykuł nie ulegnie zniszczeniu podczas trudnych warunków pogodowych, na przykład przez śnieg, lód czy wodę. Aby rura wyglądała estetycznie specjalista zaleca założenie wpustu z osadnikiem i rewizją lub wylewki. Wylewka jest przydatna wtedy, gdy woda deszczowa spływa na teren ogrodu lub działki domu.

Dobrej jakości rynny do domów jednorodzinnych każdy dekarz znajdzie w ofercie sklepu galeco.pl. Cena produktów jest bardzo przystępna, a różnorodność wyboru spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Zlokalizowane Niedaleko