DOBRA DIAGNOSTYKA Sp. z o. o.

http://dobradiagnostyka.com.pl/ | Densytometria GdańskWiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że każda nierównowaga w organizmie, czyli na przykład przeprowadzane diety odchudzające czy przyjmowanie środków hormonalnych mogą spowodować zaburzenia wchłaniania, a co za tym idzie, zmiany w tkance kostnej. Niewiele osób zawraca sobie tym głowę zapewne dlatego, że tych zmian po prostu nie widać. Jednak brak kontroli nad tym, co się dzieje z kośćmi, może doprowadzić do bardzo przykrych następstw, na przykład do osteoporozy. 

Każdy, kto pragnie zadbać o kondycję fizyczną i dobry stan zdrowia może poddać się takiemu badaniu jak densytometria. W Gdańsku można je przeprowadzić w ośrodku Dobra Diagnostyka zarówno na NFZ, jak i prywatnie bez skierowania. Przychodnia dysponuje jednym z najnowocześniejszych aparatów do badania densytometrycznego, jakim jest Stratos. Jest to sprzęt wyprodukowany w specjalistycznej technologii Digital Fast Beam, które wykonuje badania w technologii 3D w bardzo wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu jest ono niezwykle precyzyjne a diagnoza trafna. Aparat ten pozwala nie tylko na analizę składu i masy kości, a także ich gęstości w gramach na centymetr kwadratowy, ale również dokładnie przeanalizuje zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej i znajdujących się w organizmie płynów. Dzięki temu, że może także ocenić mineralizację tkanki kostnej w poszczególnych częściach szkieletu leczenie z taką diagnozą będzie celowane i może okazać się bardzo skuteczne.

Wielu pacjentów decyduje się na badanie profilaktyczne, aby ocenić ogólny stan swojego zdrowia, ale poważnymi wskazaniami do jego wykonania jest także:

  • dieta odchudzająca,
  • zaburzenia wchłaniania,
  • nieprawidłowe odżywianie prowadzące do otyłości, wyniszczenia lub zagłodzenia organizmu,
  • zaburzenia hormonalne ze zmianami zawartości tkanki tłuszczowej.

Poza tym badaniu takiemu powinni poddawać się także sportowcy, aby kontrolować skład ciała. Warto wiedzieć, że jest to badanie zupełnie nieinwazyjne, ponieważ wiązka promieni jest bardzo niewielka, a pacjent nie ma żadnych odczuć podczas jego trwania. Może ono być wykonywane nawet bez przygotowania u pacjenta w każdym wieku nie tylko w schorzeniach ortopedycznych, ale i na przykład w pediatrycznych.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://dobradiagnostyka.com.pl/
Dodano: 2020-08-30
Telefon: 570-040-055
Miejscowość: Gdynia
Adres: Armii Krajowej 44
Kod pocztowy: 81-366
Źródła: https://dobradiagnostyka.com.pl/home,21,densytometria.htmlZlokalizowane Niedaleko