Dawid Niemczycki

Rozwój kościelny - jak prezentuje się cennik?Podejmując decyzję o rozwodzie kościelnym, należy liczyć się z pewnymi utrudnieniami. W przypadku ustania małżeństwa zarejestrowanego jedynie w Urzędzie Stanu Cywilnego cała procedura jest znacznie prostsza (w większości przypadków) i często nie wymaga nawet podania konkretnej przyczyny. Mąż i żona mogą stwierdzić, że powodem rozpadu związku jest niezgodność charakterów lub niemożność porozumienia, co stanowi bardzo szerokie pole do interpretacji.

Inne zasady dotyczą rozwodu kościelnego. Prawo kanoniczne wskazuje dokładnie, jaka sytuacja powinna zaistnieć, aby mogło dojść do unieważnienia lub zakończenia małżeństwa zawartego przed ołtarzem. Dokładne wytyczne są zwykle przedstawiane już na etapie nauk udzielanych narzeczonym przed zawarciem związku. Młoda para ma wtedy jeszcze możliwość zastanowienia się, czy którakolwiek z wymienionych zasad nie została złamana. Powodem ubiegania się o rozwiązanie siódmego sakramentu jest też celowe zatajenie przez jedną ze stron ważnych kwestii mogących mieć potem wpływ na pożycie. 

Osoby decydujące się na rozwód kościelny powinny mieć świadomość, że jest to procedura wymagająca poniesienia pewnych kosztów. Sąd zajmujący się jej przeprowadzeniem nalicza we własnym zakresie, uwzględniając zwykle rejonizację) opłaty za poszczególne etapy działań. Wbrew pozorom ceny te nie sięgają zawrotnych sum i złożenie wniosku o unieważnienie lub zakończenie małżeństwa nie stanowi aż tak dużego obciążenia dla domowego budżetu. 

Zwykle potrzebne dokumenty, jeśli chodzi o rozwód kościelny, jak i cennik za poszczególne świadczenia, są przedstawiane powodowi na etapie konsultacji. Uwzględniają zazwyczaj przebieg pierwszej, jak i drugiej instancji. Pomocny przy właściwym przygotowaniu się do całego procesu może okazać się prawnik specjalizujący się w prawie kanonicznym. Jego wsparcie pozwoli nie tylko przyspieszyć przeprowadzenie całej procedury, ale jest kluczowe dla obu stron, przede wszystkim z uwagi na możliwość odpowiedniego zabezpieczenia interesów.

Nie każda kancelaria może świadczyć usługi podczas rozwodu kościelnego. Należy upewnić się, że wybrany prawnik posiada uprawnienia wymagane przez prawo kanoniczne. Wpisem na listę adwokatów przy sądzie kościelnym legitymuje się Kancelaria Kanoniczna Dawid Niemczycki, mająca swoje biura na terenie całego kraju.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://kancelariakanoniczna.com.pl/
Dodano: 2022-09-16
Telefon: +48 885 367 037
Miejscowość: Warszawa
Adres: Jana Kasprowicza 119c
Kod pocztowy: 01-949
Źródła: https://kancelariakanoniczna.com.pl/ile-kosztuje-rozwod-koscielny/Zlokalizowane Niedaleko