Creek Melioracje Marek Ruczaj

Ścianki LarsenaMając skarpę, która się osuwa i wymaga wzmocnienia, warto skonsultować się z firmą ze strony melioracje.net. Jest to przedsiębiorstwo rodzinne składające się z fachowców zajmujących się nie tylko budową sieci drenażowych, ale też zabezpieczaniem wykopów, nabrzeży i osuwającego się gruntu. Wykonuje ono różne prace nie tylko dla klientów prywatnych, ale także dla instytucji i przedsiębiorstw. W wielu przypadkach, szczególnie tam, gdzie gleba może się osunąć z powodu przenikającej do niej wody, stosuje specjalne stalowe grodzice.

Przedsiębiorstwu temu stosunkowo często zdarza się budowa ścianki Larsena. Zajmuje się wówczas zarówno projektem, jak i jego realizacją. Jest to kompleksowa usługa polegająca na doborze odpowiedniego materiału, w tym określeniu parametrów grodzic, i zabezpieczeniu terenu z zachowaniem przepisów BHP.

Przygotowując się do wykonania tego rodzaju prac, specjaliści:

  • dokonują pomiarów i obliczeń,
  • biorą pod uwagę warunki gruntowe, poziom wód naziemnych i podziemnych,
  • wyliczają obciążenia i siły działające na umacnianą powierzchnię.

Na ogół prace takie wykonują przy rzekach,  ciekach wodnych, jeziorach i stawach. Zdarza im się też pracować na skalnych urwiskach, w których bliskości znajdują się drogi czy chodniki. Do montażu umocnień specjaliści firmy wykorzystują ciężki sprzęt znajdujący się w jej parku maszynowym. W zależności od terenu i potrzeb mogą to być specjalistyczne dźwigi z wibromłotami czy odpowiednie koparki. Często  łączą różne technologie w celu zapewnienia sobie skuteczności działań, a osobom znajdującym się w okolicy bezpieczeństwo.

Aby wykonywać tego typu umocnienia, firma musi mieć stosowne uprawnienia, wiedzę i doświadczenie. Nie mniej ważny jest sprzęt, gwarantujący powodzenie całej akcji. To przedsiębiorstwo ma wszystkie wspomniane atuty i może zagwarantować nie tylko usługi na wysokim poziomie, ale także indywidualne podejście do każdego problemu. Rzadko się zdarza, aby warunki, w jakich mają być wykonywane prace, były takie same, jak we wcześniejszym przypadku, dlatego każde zlecenie wymaga głębokich przemyśleń i specjalistycznych przygotowań.
Autor: Artur Szulc
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://www.melioracje.net/
Dodano: 2021-03-27
Telefon: 534 160 160
Miejscowość: Czyże
Adres: Czyże 19
Kod pocztowy: 17-207
Źródła: https://www.melioracje.net/budownictwo-hydrotechniczne/scianki-larsenaZlokalizowane Niedaleko