Centrum Medyczne MEDGEN

Badanie na wirus HPVHPV, czyli wirus brodawczaka ludzkiego nie jest „wynalazkiem” współczesności. Był znany już w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Niemniej jednak dopiero niedawno zwrócono uwagę na jego szczególną i dość niechlubną rolę. Dowiedziono, że przyczynia się on do powstawania nowotworu szyjki macicy, pochwy, odbytu lub sromu, a także łagodnych zmian brodawkowatych w obrębie narządów płciowych. Wyróżnia się kilka rodzajów wspomnianego wirusa. Najbardziej znany podział uwzględnia kryterium onkogenności, czyli zdolności do wywoływania raka.

Do zakażenia HPV dochodzi zazwyczaj na drodze kontaktów płciowych z nosicielem. W grupie ryzyka znajdują się kobiety aktywne seksualnie między piętnastym a pięćdziesiątym rokiem życia. Należy podkreślić, że samo zarażenie wirusem nie jest równoznaczne z zachorowaniem na nowotwór. W większości przypadków układ odpornościowy potrafi uporać się z „nieproszonym gościem” i wyeliminować „intruza”, zanim ten poczyni jakiekolwiek szkody w organizmie. Niebezpieczeństwo pojawia się dopiero wówczas, gdy infekcja nie ustępuje albo dochodzi do zakażenia wysokoonkogennymi postaciami wirusa. Jak sprawdzić, którym typem brodawczaka została zarażona dana osoba?

Trzeba przeprowadzić badanie na obecność wirusa HPV w oparciu o wymaz z szyjki macicy lub żołędzi penisa. Konieczne okazuje się również genotypowanie. W realizowaniu wspomnianych procedur specjalizuje się Centrum Medyczne MedGen z siedzibą w Warszawie przy ulicy Wiktorii Wiedeńskiej 9a. Placówka ma w tej kwestii spore doświadczenie. Współpracuje z  wykwalifikowanymi specjalistami z różnych dziedzin. W skład zespołu wchodzą między innymi: biolodzy molekularni, technicy analityki medycznej, diagności laboratoryjni, bioinformatycy, lekarze genetycy, etc.

Co zrobić, by umówić się na wizytę. Wystarczy wejść na dedykowaną stronę internetową. Znajduje się na niej szereg niezwykle przydatnych informacji odnośnie testów w kierunku zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, a także wielu innych schorzeń uwarunkowanych genetycznie.

 


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://medgen.pl/pl
Dodano: 2019-12-29
Telefon: 501 377 150
Miejscowość: Warszawa
Adres: Wiktorii Wiedeńskiej 9a
Kod pocztowy: 02-954
Źródła: https://www.medgen.pl/pl/ch-prz-dr-plZlokalizowane Niedaleko