BabyFizjo

Rehabilitacja dla dzieci w Poznaniu - kiedy konieczna?Strona internetowa babyfizjo.pl to miejsce, gdzie znaleźć można doświadczonych fizjoterapeutów. Pomagają oni dzieciom w różnym wieku, u których występują nieprawidłowości dotyczące aparatu ruchu. Do niepokojących objawów, które wymagają konsultacji ze specjalistami, należą:

  • wady postawy,
  • asymetria ułożeniowa,
  • nieprawidłowe napięcie mięśniowe,
  • zaburzenia sensoryczne.

W gabinecie zlokalizowanym w Poznaniu odbywa się rehabilitacja dla dzieci. Wykorzystuje się do niej sprawdzone i bezpieczne techniki. Jedną z nich jest metoda NDT-Boabth. Sprawdza się ona w przypadku pacjentów, u których występują objawy, takie jak prężenie się, zaciskanie piąstek, problemy z jedzeniem i piciem, odginanie głowy do tyłu. Różnego rodzaju ćwiczenia oraz zajęcia wspomagające przynoszą doskonałe efekty, są komfortowe dla malucha, odbywają się w formie zabawy. Dzięki temu pociechy mogą utrwalić zdobyte umiejętności ruchowe, które przydadzą się w przyszłości. Bardzo ważna jest także współpraca z rodzicami, którzy powinni włączyć usprawnianie do codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Bardzo pomocną metodą jest również masaż Shantala. Fizjoterapeuci pokazują rodzicom najlepsze metody, dzięki którym można stymulować poprzez dotyk rozwój młodego człowieka. Odpowiednie ruchy wyciszają i uspokajają dziecko, poprawiają jakość snu, zaspokajają potrzebę bezpieczeństwa, wzmacniają więź pomiędzy pociechą a opiekunami. 

W ośrodku wykorzystuje się również kinezjotaping. Dzięki tej metodzie można uregulować napięcie mięśniowe, zwiększyć zakresu ruchu mięśni oraz ich siłę. Technika polega na naklejaniu specjalnych plastrów w wybranych miejscach na ciele dziecka. Wykonane są one z bawełny termoplastycznej, która jest bezpieczna dla skóry młodego człowieka, nie wywołuje podrażnień i alergii. Aplikowanie taśmy jest komfortowe dla malucha. Sprawdza się w przypadku kolki, problemów z napięciem mięśniowym. Wykorzystuje się tu również inne metody, dzięki którym można przywrócić prawidłowe wzorce ruchowe i pozbyć się wielu nieprawidłowości. 


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://www.babyfizjo.pl/
Dodano: 2022-01-23
Telefon: 607339111
Miejscowość: Poznań
Adres: Starołęcka 115
Kod pocztowy: 61-341
Źródła: https://www.babyfizjo.pl/Zlokalizowane Niedaleko