Ayming Polska Sp. z o.o.

Jak wypełnić wniosek o dotacje na innowacje?Dla wielu przedsiębiorców ubieganie się o dotacje rozwojowe kojarzy się z rozbudowaną, mocno zbiurokratyzowaną procedurą, której wymogi właściciel biznesu i jego kadra nie zawsze są w stanie spełnić. Z tego też powodu sporo koncepcji mających na celu zwiększenie zysków poprzez zastosowanie innowacji lub dokonanie zmiany profilu działalności na bardziej opłacalny jest porzucanych bądź też finansowanych z pożyczek bankowych. Podnosi  to koszty inwestycyjne takiego projektu i przedłuża w czasie osiągnięcie zakładanego dochodu.

Sporym problemem jest wypełnienie wniosku o dotacje na innowacje. Większość operatorów wymaga dołączenia do niego szeregu załączników, których opracowanie jest czasochłonne i angażujące nierzadko niemal całą firmę. Skrupulatna weryfikacja jego treści przez pracowników instytucji zajmujących się przyznawaniem środków zwykle powoduje znalezienie w złożonych dokumentach błędów, zwykle o charakterze merytorycznym, co dodatkowo wydłuża uzyskanie pozytywnej opinii lub też może skutkować całkowitym odrzuceniem wniosku.

Rozczarowanie w sytuacji odmowy udzielenia wsparcia może skutecznie zniechęcić do podejmowania kolejnych prób. Mimo to warto pamiętać, że z budżetów, jakimi zarządzają operatorzy, można uzyskać milionowe dotacje, ulgi podatkowe czy bezzwrotne lub nisko oprocentowane pożyczki, które umożliwią przeprowadzenie szeregu zmian i unowocześnień w firmie. Poleca się więc znaleźć doradcę, który może zaoferować pomoc przy przygotowaniu wniosku w taki sposób, by został on zaakceptowany. Swoje usługi w powyższym zakresie polecają pracownicy Ayming Polska Sp. z o.o. Ich domeną jest też przedstawienie przedsiębiorcy dostępnych dla niego w danej chwili sposobów wsparcia.
Autor: Marta Wysocka
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://www.ayming.pl/
Dodano: 2022-10-21
Telefon: +48 22 330 60 00
Miejscowość: Warszawa
Adres: Al. Jerozolimskie 63
Kod pocztowy: 00--69
Źródła: https://www.ayming.pl/uslugi/innowacje/dotacje-unijne/Zlokalizowane Niedaleko