AWK GROUP Artur Kwiador

Lutowanie metodą 912Szczelność instalacji typu klimatyzacje czy inne systemy gwarantujące grzanie lub chłodzenie wymaga okresowej kontroli. Tylko w taki sposób można wyeliminować wszelkie problemy techniczne oraz zapobiec nadmiernej eksploatacji sprzętu i jego szybszemu zużyciu. Należy tylko pamiętać, że wszelkie prace serwisowe powinny być wykonywane przez kompetentną osobę, posiadającą także odpowiednie uprawnienia. Jest to niezbędny warunek zapewniający bezpieczeństwo zarówno przyszłym użytkownikom instalacji, jak i samemu serwisantowi. 

Instalatorzy, którzy chcieliby włączyć usługę naprawczą lub polegającą na sprawdzeniu stanu technicznego i szczelności klimatyzacji do swojego zakresu pracy, powinni uzyskać uprawnienia w zakresie f-gazów. Choć jest to świadczenie płatne i organizowane przez niewiele placówek na terenie kraju (jednym z certyfikowanych realizatorów, który proponuje kursy na f-gazy, jest firma, która ogłasza się na stronie internetowej kursyzawodowe24.pl), to udział w takim szkoleniu daje wymierne korzyści. 

Uczestnik ma możliwość uzyskania poświadczenia swoich uprawnień, którymi może następnie legitymować się przed pracodawcą oraz świadcząc usługi samodzielnie, jako przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą. Tematyka kursu jest tak dobrana, by obejmowała najważniejsze zagadnienia odnoszące się bezpośrednio do pracy z instalacjami wykorzystującymi f-gazy, więc jest to porcja wiedzy przydatna dla osoby, która planuje na co dzień działać w tym zakresie. 

Udział w kursie uprawnia słuchacza do wykonywania zadań takich jak lutowanie metodą 912, czy też innych świadczeń wymagających specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Jako że jest to temat niszowy (większość elektryków czy monterów instalacji bazuje w swojej pracy na uprawnieniach typu SEP), można zyskać stałe grono klientów poszukujących realizatora, który podejmie się naprawy lub serwisu wspomnianej klimatyzacji. Coraz częściej też firmy poszukują osoby z uprawnieniami w celu zlecenia kontroli czy zniwelowania usterki w chłodniach (stacjonarnych i samochodowych).


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://kursyzawodowe24.pl/
Dodano: 2021-07-12
Telefon: 508 812 012
Miejscowość: Tąpkowice
Adres: Zwycięstwa 57
Kod pocztowy: 42-624
Źródła: https://kursyzawodowe24.pl/f-gazy/lutowanie-twarde-metoda-912/Zlokalizowane Niedaleko