ALKAMED Laboratorium Medyczne

Jak wyglądają badania rutynowe i diagnostyka w Koninie?Ważnym elementem zdrowotnej profilaktyki jest regularne przechodzenie badań. Jak przebiega rutynowa diagnostyka w Koninie i jak odpowiednio się do niej przygotować? Odpowiedź na to pytanie doskonale znają pracownicy laboratorium medycznego, które często doradza pacjentom w kwestii wykonywania różnego rodzaju badań.

Testy laboratoryjne pozwalają wykryć nieprawidłowości i ostrzec o zagrożeniu chorobą nawet jeszcze przed wystąpieniem jej objawów. Właśnie dlatego należy przeprowadzać je systematycznie i nie czekać, aż organizm wykaże pierwsze niepokojące oznaki. W laboratorium można zdecydować się na różnorodne pakiety profilaktyczne. Najczęściej wykonuje się badania krwi i moczu. Testy te dotyczą między innymi:

  • poziomu glukozy i cholesterolu,
  • żelaza, ferrytyny, potasu, magnezu, witaminy D3 i B12,
  • TSH, prolaktyny, progesteronu i testosteronu,
  • przeciwciał HIV i HBS,
  • OB i CRP,
  • kreatyniny i posiewów bakteriologicznych,
  • czasu krzepnięcia krwi i oraz ilości płytek krwi.

Więcej informacji na temat wykonywanych badań umieszczono na stronie alkamed.eu. Nowoczesne laboratorium zapewnia możliwość odbioru wyników w wygodnej formie online. Ponadto w przypadku, gdy pacjent ma trudności z poruszaniem się i nie chce wybierać się do punktu poboru materiału, może zamówić pobranie krwi w swoim domu. Pielęgniarka przyjedzie pod wskazany adres i zadba o komfortowe przeprowadzenie testów. Z takiej opcji często korzystają osoby starsze i niepełnosprawne.

Przygotowanie do badań jest bardzo proste. Krew powinna zostać pobrana z rana, na czczo. Jeśli pacjent ma słabe, pękające żyły, powinien dobrze nawodnić organizm i napić się wody. Mocz oddaje się do pojemnika jednorazowego użytku, który można kupić w każdej aptece. Laboratorium wykonuje też wymazy z gardła, które można zastosować minimum dwa tygodnie po zakończeniu antybiotykoterapii.

W razie wątpliwości warto skonsultować się z pracownikami. Jeśli pacjent ma zdiagnozowane choroby, powinien słuchać wytycznych od lekarza. To od nich zależy częstość i rodzaj przeprowadzanych testów. Systematycznie należy kontrolować poziom minerałów we krwi i unikać niedoborów. Dobre laboratorium jest w stanie dostarczyć wyniki badań jeszcze tego samego dnia. Lokal przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu można łatwo wjechać do niego wózkiem inwalidzkim lub wejść o kulach.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://www.alkamed.eu
Dodano: 2022-02-02
Telefon: 63 223 3388
Miejscowość: Słupca
Adres: Rtm. Witolda Pileckiego 20B
Kod pocztowy: 62-400
Źródła: https://www.alkamed.eu/


Zlokalizowane Niedaleko