Detoks Alkoholowy

Czy uzależnienie od opiato=ów jest niebezpieczne?Myślisz, że opiaty to nic groźnego i łatwo pokonać swój nałóg? Rzucę to, gdy tylko zechcę - tak właśnie uważa większość osób uzależnionych. Z czasem okazuje się jednak, że nic nie jest takie proste i życie zupełnie wymknęło się spod kontroli. Ośrodek AGNUS Terapia zauważa, że  im wcześniej chory zauważy swój problem, tym wcześniej skończy z nałogiem.

Na stronie internetowej http://detoksnarkotykowy.pl/leczenie-uzaleznienia-od-opiatow/ można znaleźć informacje na temat różnych nałogów. Alkohol, heroina, opiaty... Co łączy te uzależnienia? Tak naprawdę wszystkie opierają się na podobnym mechanizmie. Cały proces zaczyna się bardzo niewinnie - przyjmowane substancje sprawiają przyjemność, przynoszą ulgę. Bilans zysków i strat wydaje się oczywisty. Czy coś, co poprawia nastrój może być złe? Niestety tak - uzależnieniu ulega zarówno ciało, jak i umysł. Potrzebne są coraz większe dawki, a psychika coraz gorzej radzi sobie z rzeczywistością. Chory chciałby już na zawsze pozostać w świecie narkotyków i środków odurzających, ponieważ nigdzie indziej nie widzi dla siebie rozwiązań.

Tymczasem opiaty to tylko kolejna ucieczka od prawdy i od swojego własnego szczęścia. W swojej pracy terapeuci doszukują się przyczyn uzależnień. Wśród powodów znajdują się między innymi:

  • wpływ grupy - czasem w grę wchodzą problemy z asertywnością, chęć przynależności do innych, co skutkuje przyjęciem szkodliwych dla siebie zasad i wejście w grupę uzależnień,
  • trud poradzenia sobie z osobistymi problemami - kłótniami rodzinnymi, kłopotami w pracy, rozstaniem z partnerem.

Przy leczeniu uzależnienia od opiatów ważne jest odpowiednie przeprowadzenie detoksu. To trudne doświadczenie i niezastąpiona może okazać się obecność specjalistów. Ludzi, którzy będą monitorować stan fizyczny i psychiczny chorego, analizując go na bazie wieloletnich doświadczeń. Jak wygląda detoks od opiatów? Na stronie internetowej pod linkiem detoksnarkotykowy.pl udzielono więcej informacji na ten temat. Nierzadko terapii psychologicznej chcą poddać się także bliscy i przyjaciele uzależnionego.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://detoksnarkotykowy.pl
Dodano: 2018-11-14
Telefon: 533 221 555
Miejscowość: Poznań
Adres: Spławie 48
Kod pocztowy: 61--31
Źródła: https://detoksnarkotykowy.pl/leczenie-uzaleznienia-od-opiatow/Zlokalizowane Niedaleko