Adwokat Stefan Mrozek

Adwokat GliwiceCo robić, gdy ktoś z rodziny został zatrzymany przez policję? Kiedy musi być zrealizowany sądowy nakaz zapłaty? W jakiej sytuacji można strać się o rozwód z wyłącznej winny współmałżonka? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć na adwokatmrozek.pl. To strona kancelarii prawnej, która obsługuje klientów z Gliwic i okolic. Adwokat specjalizuje się m.in. w sprawach z zakresu prawa:

  • karnego,
  • cywilnego,
  • rodzinnego,
  • spadkowego,
  • skarbowego.

Wbrew pozorom nie tylko postępowania karne są dla ich uczestników bardzo stresujące. Rozwód może wywoływać równie duże emocje. Nierzadko utrudniają one pracę prawników i wydłużają całe postępowanie. Dlatego czasem przed sprawą rozwodową warto umówić się na mediacje. Istnieje wówczas szansa, że sąd przychyli się do stanowiska współmałżonków i szybciej orzeknie rozwód.

Inaczej jest, kiedy chce się, aby sąd orzekł wyłączną winę jednego ze współmałżonków. Nie zawsze jest to oczywiste, gdyż według polskiego prawa przy tego typu rozstrzygnięciach nie może być żadnych wątpliwości. Oznacza to, że jeśli procentowy rozkład winy będzie choćby 99 procent do 1, to rozwód nastąpi z winy obu stron. Prawnik w każdej sytuacji doradzi optymalne rozwiązanie. Najlepiej umówić się w kancelarii na wstępną poradę prawną. W sprawach pilnych można zadzwonić na specjalną infolinię, która jest czynna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Z takiej możliwości często korzystają rodziny osób nagle zatrzymanych przez policję. W takiej sytuacji wielu ludzi wpada w panikę. Dlatego, jak na najszybciej należy skonsultować się z adwokatem. Podejrzany ma prawo do kontaktu z adwokatem. Jest to zagwarantowane w Konstytucji i warto o tym pamiętać.

Czy zatrzymany musi się skontaktować z kancelarią osobiście? Niekoniecznie, może to zrobić ktoś z rodziny, a nawet osoba formalnie niespokrewniona. Od momentu przyjęcia zlecenia, to adwokat zajmuje się wszystkim, począwszy od ustalenia, w którym areszcie przebywa zatrzymany, aż po wszystkie inne czynności procesowe. Na życzenie klienta będzie także reprezentować jego interesy przed prokuratorem czy sądem. Wystarczy podpisać stosowne pełnomocnictwo.


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: http://adwokatmrozek.pl/pl/
Dodano: 2020-07-26
Telefon: +48 503 300 130
Miejscowość: Gliwice
Adres: Plac Piastów 6
Kod pocztowy: 44-100
Źródła: http://adwokatmrozek.pl/pl/Zlokalizowane Niedaleko