AC Porath Sp. z o.o.

Handel tranzytowy - jakie procedury są niezbędne?Przewożenie towarów przez kolejne kraje nigdy nie może odbywać się w przypadkowy sposób, nawet jeśli chodzi tylko o przejazd. Wszystkie państwa mają swoje regulacje, obowiązują też procedury międzynarodowe, których przestrzeganie jest niezbędne, inaczej bowiem można narazić się na wysokie kary lub zatrzymanie towaru.

By tranzyt towarów mógł dojść do skutku, niezbędne jest między innymi przejście odprawy fiskalnej oraz rozliczenie podatków w miejscu docelowym. Warto przy tym pamiętać, że inne regulacje obowiązują w przypadku państw należących do Unii Europejskiej, gdzie przepływ towarów jest znacznie ułatwiony i obarczony mniejszymi formalnościami oraz wymogami, a inne kiedy chodzi o państwa trzecie. Ma to znaczenie dla wielu przedsiębiorców, gdyż na przykład Polska prowadzi handel z wieloma innymi krajami, jak choćby państwa azjatyckie, znane z taniej produkcji. Dopełnianie formalności jest niezbędne, trzeba tez monitorować zmieniające się przepisy (choć na szczęście nie ma to miejsca zbyt często), dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się ułatwić sobie to zadanie, stawiając na zewnętrzne wsparcie, jakie może zaoferować agencja celna.

Firma AC Porath może wziąć na siebie wszystkie formalności związane z przewozem towarów przez dowolne państwa, zarówno jeśli chodzi o transport lądowy, jak i wodny - wówczas formalności mają miejsce w portach. Jej pracownicy mają duże doświadczenie i stale aktualizują swoją wiedzę, co jest niezbędne w obliczu zmieniających się przepisów. Powierzając całość spraw związanych z odprawą fiskalną przewożonych towarów w ramach handlu tranzytowego takiemu wykonawcy przedsiębiorca sam może zająć się właściwą działalnością. Jest to bardzo wygodne między innymi z tego względu, że nie trzeba zgłębiać przepisów prawa.
Autor: Karina Szulc
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://acporath.com
Dodano: 2023-10-19
Telefon: 58 6888686
Miejscowość: Gdynia
Adres: Świętojańska 43
Kod pocztowy: 81-391
Źródła: https://acporath.com/agencja-celna/handel-tranzytowy/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Handel_tranzytowy


Zlokalizowane Niedaleko