Gabinet psychoterapii mgr Ewa Robak

Dobry psycholog wrocław • Gabinet psychoterapii mgr Ewa RobakProfesjonalna pomoc psychologiczna osobom dorosłym oraz młodzieży to specjalność Gabinetu Psychoterapii POZA SŁOWAMI mgr Ewy Robak. Ten dobry psycholog z Wrocławia oferuje takie formy pomocy, jak:

  • konsultacje psychologiczne,
  • psychoterapia w nurcie psychodynamicznym,
  • leczenie depresji,
  • leczenie nerwicy.

To, jaka forma wsparcia zostanie zaproponowana danemu pacjentowi, zależy przede wszystkim od natury jego trudności emocjonalnych oraz ich stopnia zaawansowania. Psycholog dokonuje wyboru formy pomocy po wnikliwej rozmowie z pacjentem i rozpoznaniu jego problemu.

Psychoterapia trwa dłużej niż konsultacje psychologiczne i jest prowadzona na podstawie kontraktu zawartego z pacjentem. Polega na pracy nad powrotem pacjenta do równowagi psychicznej bądź też nad jego lepszym poznaniem swojej psychiki i rozwojem osobistym. Celem psychoterapii jest osiągnięcie konkretnych zmian w przeżywaniu, myśleniu oraz zachowaniu pacjenta. W trakcie jej trwania są przepracowywane obecne problemy albo te, które pojawiały się w przeszłości. Psychoterapia daje również możliwość rozwoju kompetencji emocjonalnych, poprawę relacji, zyskanie lepszej samooceny oraz motywacji.

Inną formą pomocy psychologicznej jest leczenie depresji, które przynosi zazwyczaj dobre rezultaty wtedy, gdy właściwie zostaje rozpoznana jej przyczyna i gdy depresja nie ma ciężkiego przebiegu. Wówczas stosowanie środków farmakologicznych może nie być konieczne. Natomiast w przypadku ciężkiej depresji pacjent powinien przyjmować leki antydepresyjne, zaś pomoc doświadczonego psychologa może w znaczący sposób wspomóc leczenie.

Leczenie nerwicy natomiast polega przede wszystkim na dotarciu do istoty problemów pacjenta i uświadomieniu mu jego konfliktów wewnętrznych. Spotkania z psychologiem w tym przypadku pomagają pacjentowi odkryć zaburzenia postrzegania siebie i swoich doświadczeń oraz znaleźć ich przyczyny, a także rozprawić się ze zranieniami z przeszłości, które pozostawiły ślad jego osobowości i sposobie przeżywania różnych doświadczeń. Ponadto terapia nerwicy pomaga rozwiązywać bieżące konflikty i budować stabilne poczucie własnej wartości.
Autor: Olga Mróz
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: http://www.psycholog-wroclaw.info.pl/
Dodano: 2018-11-14
Telefon: 781 660 400
Miejscowość: Wrocław
Adres: Tęczowa 18
Kod pocztowy: 53-602
Źródła: http://www.psycholog-wroclaw.info.pl/Zlokalizowane Niedaleko