Poradnia Chorób Stopy

Nerwiak mortona | https://poradniastopy.pl/Piękne i zdrowe stopy to marzenie wielu osób. Niestety bardzo często sami utrudniamy sobie jego realizację. Na ten stan rzeczy składa się wiele różnych czynników: noszenie źle dobranego, ciasnego obuwia, chodzenie na wysokich obcasach, szybkie tempo życia, niewłaściwa dieta bogata w tłuszcze, itp. Bardzo duże znaczenie ma również bagatelizowanie niepokojących sygnałów ze strony organizmu. Nawet z pozoru tak „niewinne” odczucie jak mrowienie nierzadko jest pierwszą oznaką poważnych problemów zdrowotnych występujących w obrębie dystalnych części kończyn. O czym mowa? Które schorzenia dają o sobie znać w opisany sposób? Między innymi nerwiak Mortona. Przywołana nazwa, choć niezbyt fortunna, przyjęła się i funkcjonuje w powszechnym użyciu. Zyskała dużą popularność nie tylko wśród laików, ale również ortopedów.

Co się pod nią kryje? Wbrew obiegowym opiniom, wcale nie chodzi o nerwiaka, czyli  czerwono-brunatny niezłośliwy guzek tkanki nerwowej, lecz zwłóknienie osłonki nerwu podeszwowego wspólnego palców, które nieleczone może prowadzić do poważnych powikłań i znacznie utrudnić poruszanie się oraz wykonywanie codziennych czynności. Z czasem wspomniane już mrowienie zmienia się bowiem w przeszywający, piekący, nieznośny ból. Pojawiają się też przykurcze palców. Co zrobić, gdy rzeczone przypadłości staną się Twoim udziałem? Operacja to ostateczność. Zazwyczaj terapię rozpoczyna się od mniej inwazyjnych metod (rehabilitacja, masaże, farmakoterapia, iniekcje ze sterydów, stosowanie specjalistycznych wkładek odciążających stopy, etc.). Dopiero w sytuacji, gdy owe działania nie przyniosą pożądanych rezultatów, przeprowadza się interwencję chirurgiczną. Zabieg polega na resekcji (usunięciu) fragmentu nerwu.

Leczeniem nerwiaka Mortona zajmuje się Poradnia Stóp. Świadczy fachową i szeroko zakrojoną pomoc. Zespół placówki tworzą ortopedzi, fizjoterapeuci, podolodzy z bogatym, wieloletnim doświadczeniem. Szczegółowe informacje na temat ośrodka znajdują się na stronie internetowej: poradniastopy.pl.
Autor: Karina Szulc
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (3 z 1 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Zlokalizowane Niedaleko